Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan villanyszerelő...

Van itt olyan villanyszerelő aki letette a fam vizsgát?

Figyelt kérdés

hol tudtatok vele elhelyezkedni?

hallottam még azt is hogy csak pár napos tanfolyam, mit tudnak ennyi idő alatt megtanitani?

érdemes lenne letenni?



2014. febr. 9. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen FAM vizsgát szeretnél letenni.

A KÖF ha jól emlékszem 4 hetes, de ezt csak az áramszolgáltatóknál használják (megcsinálni nem érdemes, mert ha kell, akkor a cég küld el).

A KIF-et én ha jól emlékszem 2 hét alatt végeztem el, de ezt se nagyon használják az áramszolgáltatón kívül, esetleg nagyobb hálózattal rendelkező cégeknél (ez azért van, mert a FAM szerelési engedélyt a hálózat tulajdonosa adja ki, az áramszolgáltató meg idegeneknek nem nagyon ad ki ilyet). A KIF FAM-ot még a közvilágítás szereléshez kérik, az ilyet végző cégek keresnek KIF FAM-os szerelőket.

Létezik még egy mérőhelyi FAM, amit az áramszolgáltató alvállalkozói használnak, akik a mérőket cserélik.


Ahol KIF FAM képzést tartanak, olyanról én hármat tudok:

ELMŰ-nek van budapesten,

EON-nak Hajdúszoboszlón,

EON-nak Szigetváron.

Érdemes körülnézni, mivel ezeket csak közvetített szolgáltatásként ajánlják az iskolák, a valóságban meg talán csak ez a három képzési hely létezik.


Az az igazság, hogy ez elég specifikus képzettség, tehát nem érdemes csak úgy letenni, mivel drága és nem biztos hogy ezáltal előnyt élvezel.

A másik, hogy ezt folyamatosan meg kell újítani(2 évente), ami szintén pénz.

2014. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

huh köszi szépen, ez nagyon hasznos volt :)

mérőhelyi FAM vizsgáról lenne szó, a munkahely ahová menni akarok ezt a vizsgát követeli meg, de a munkáltató azt mondta lehetséges az is hogy felvesz és elküld tanfolyamra, gondolom igy majd levonja a fizuból...ezt a mérőhelyi vizsgát is 2 évente újitani kell?

gondolom a dolgok menete úgy megy hogy FAM vizsga és utána lehet valaki regisztrált villanyszerelő vállalkozó, nos én csak egy FAM vizsgával rendelkező alkalmazott lennék, a kérdést is igazából azért tettem fel hogy ha a munkáltató mégsem küld el (vagy is nem vesz fel a céghez) akkor önköltségre érdemes e lerakni

2014. febr. 9. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Önköltségesen nem hiszem, hogy lenne értelme elvégezni.

Ha a munkáltató küld el tanfolyamra, akkor nem vonhatja le a fizudból, de köthet tanulmányi szerződést, amely maximum 2 évre szól, tehát eddig nem mondhatsz fel.

2014. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor már elég idő eltelt, biztosan voltál tanfolyamon ,és már tudod, mt tudnak megtanítani pár nap alatt. :) A FAM-ot. :)

Az első hozzászóló tájékoztatásában azért van pár pontatlanság.

2015. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő nagyon nincs értelme letenni, áramszolgáltató kéri csak.

Amúgy Kif fam egy nagy lóf*** apám 1 nap alatt elmondta nekem, hogy mi van, aztán "budai zrtnél" meg m.a. lesett mint a nem tudom mi mikor a knipex 1000 voltos oldalcsípővel kikaptam az nki-t, ő meg holtidőbe kereste az nki fogót, szóval egyébként csak egy biztonsági szabályzat az egész...

2016. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ő nagyon nincs értelme letenni, áramszolgáltató kéri csak.

Amúgy Kif fam egy nagy lóf*** apám 1 nap alatt elmondta nekem, hogy mi van, aztán "budai zrtnél" meg m.a. lesett mint a nem tudom mi mikor a

2016. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a FAM-nak semmi köze a biztosítóbetét kikapásához...
2016. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!