Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kapcsolatban áll a...

Milyen kapcsolatban áll a filozófia és a pszichológia?

Figyelt kérdés
Pl pszichológus-szakokon tanulnak filozófiát, foglalkoznak vele?

2014. febr. 10. 21:56
 1/5 Joola ***** válasza:
100%
fél évig minden bölcsész szakon tanítanak egy filo tárgyat, de én mondjuk nagyon utáltam és nem tudtam azonosulni vele.
2014. febr. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen? És ez olyan, hogy filozófusok gondolatait kell bemagolni? Nem teljesen értem. A filozófia szubjektív alapon, véleményekre épít, nem? Ebből hogy lehet számonkérést csinálni?
2014. febr. 11. 06:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igen rengeteg filozófiai elméletet kell tudnod, de bemagolni semelyik szakon nem ajánlott semmit sem az régen rossz ha így tanulsz..........illetve van még logika...szerintem retorika, és grammatika is..

Vannak szemináriumok ahol tőled várnak el önálló gondolatokat.

2014. febr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia szakon a filozófia tárgy leginkább a tudományfilozófiával foglalkozik. Nálunk (ELTE) össze van kapcsolva a pszichológiatörténettel, mivel lényegében utóbbi a filozófiára épül. Ezután is van 4-5 tárgy, amin hivatkoznak filozófiai irányzatokra, elméletekre.
2014. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen, ha dióhéjban kellene kifejtenem, azt mondanám, hogy a pszichológia az egyén gondolataival foglalkozik, míg a filozófia a kollektíva gondolataival.
2014. febr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!