Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajz szakhoz mennyire...

Földrajz szakhoz mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én iszonyatosan imádok mindent, ami kapcsolatos a földrajzzal, ezért gondolkoztam azon, hogy jövőre megpróbálom a földrajz szakot bejelölni, viszont van egy kis problémám: a matek nagyon, de nagyon nehezen megy, annyira hogy az érettségim is kettes lett belőle. Alapvető dolgokat azért tudok, de az ilyen logaritmus és társai az őrületbe tudnak kergetni. Ezért gondoltam, még mielőtt elhamarkodott döntést hoznék és felkeresnék egy földrajz tanárt, megkérdezem, hátha van itt olyan, aki ezen a szakon tanul és el tudná mondani hogy mennyire fontos ott a matek, kell-e, és ha igen akkor milyen szinten.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 12. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem tanulok ott (egyelőre), de utánanéztem én is, mert gimiben én azért, mert imádok írni, az irodalom és humán tárgyak irányába mozdultam, ami nagy hülyeség volt részemről. A matek nekem sem az erősségem, de a földrajz szak kurzusai közt több olyan van, amihez kell, azon kívül fizika, kémia, sőt biológia és labor is. Persze rengeteg olyan óra is van, amihez nem kell, de minden egyetemi képzésen vannak olyan kurzusok, amik látszólag nagyon nem passzolnak a szak elnevezéséhez, de ha belegondolunk, nagyon is kellenek. Pécsen például van földrjazon téképész szakirány, és azért érdekes lenne, ha egy térképész nem tudná kiszámolni mondjuk egy föld területét és térfogatát. :D Szóval igen, kell matek, az az alapozás része, de ha ezt szeretnéd csinálni, akkor jelentkezz, és legfeljebb felkötöd a gatyád. ;)
2014. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!