Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Klinikai laboratóriumi kutató...

Klinikai laboratóriumi kutató szakon szeretnék tanulni. Ez mennyire veszi igénybe a latin nyelvet?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy jövőre a gimimben kötelező lesz harmadik mellett választanunk (angol és német mellé). Választási lehetőségek: olasz, latin, orosz, francia. Orvosin szeretnék tanulni, ahhoz gondolom valamilyen mértékben kell majd latin tudás, azonban utána néztem, elég nehéz nyelv, különösen a fordítás. Most járok harmadik éve gimibe, 2 még hátra van. (nyelvi előkészítős)

És mivel csak két évem lesz megtanulni a harmadik nyelvet az olasz talán sokkal kézenfekvőbb lenne, hiszen egyszerű és már el kezdtem tanulni.

Oké, hogy lehet, hogy latin fogok tanulni az egyetemen (haaaaaaa felvesznek :D), de ha csak testrészek/gyógyszerek nevét kell megtanulnom, akkor minek az egész nyelv?

(egyébként idén tavasszal teszik előre hozott érettségit angolból, tehát avval jövőre majd nem kell foglalkoznom)

Tehát a kérdésem: szerintetek megéri a latint elkezdeni vagy inkább válasszam az olaszt? Előre is köszönöm! :)


2014. febr. 15. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira járok, soha a büdös életben nem tanultam latint, még itt az egyetemen sem, mert szerencsére Pécsen nem kötelező, és azt kell, hogy mondjam soha semmi hátrányom nem származott ebből.

Az olasz sokkal hasznosabb.

2014. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A csontok neveit kell megtanulni latinul majd

(meg az izmokat)

2016. okt. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!