Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész diplomával hova...

Gyógyszerész diplomával hova lehet menni dolgozni? Mennyire keres jól? Engem leginkább a kutatás érdekelne.

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:

ha tudsz majd jól idegen nyelvet is

akkor nagyon jól lehet keresni

nk-i gy.cégnél


és még dr. is leszel

2014. febr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

A gyógyszerész egy kifejezetten jó diploma, sok szempontból jobb is, mint az orvosi. Ha kutatni akarsz, akkor mehetsz gyógyszercéghez (de ebbe a részébe annyira nem látok bele, mert én medikus vagyok, nem gyógyszerész), vagy maradhatsz az egyetemen is kutatni, PhD, majd mászás felfelé az egyetemi ranglétrán. És természetesen dolgozhatsz gyógyszertárban is, sőt saját gyógyszertárat is nyithatsz, persze ehhez nagyon sok tapasztalat és hatalmas tőke kell, de mint lehetőség ott van.

A kezdő gyógyszerészek egyébként kifejezetten jól keresnek. Gyógyszercégnél meg pláne.


Az egyetem viszont szívás, arra készülj fel, nehezebb, mint az orvosi (szerintem). Nagyon sok a kémia, gyakorlatilag egy gyógyszerész valahol félúton áll az orvos és a vegyész között.

2014. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!