Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szerintetek a legkönnye...

Melyik szerintetek a legkönnyebb érettségitantárgy?

Figyelt kérdés
Ezek közül: magyar nyelv és irodalom,matematika,angol,történelem miért?
2014. febr. 17. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szub-jek-tív.


Szerintem általánosságban talán a magyar nyelv és irodalom az, ami a leginkább nem igényel komoly tudást. Egy kis szövegértelmezés és szövegalkotás és meg van. Jó eredmény nem születik így, de kettes-hármas sőt négyes szerintem bőven meg van bárkinek.


Számomra biztos, hogy a matek a legegyszerűbb.

2014. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom azt, amit az előző válaszoló írt. Én is matekpárti vagyok :) Persze az összes többi is sikerült legalább 4-esre.
2014. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az angol volt a legegyszerűbb, kinek mi az erőssége, nem lehet alapvetően azt mondani, hogy legkönnyebb, mert teljesen emberfüggő.
2014. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Középszintre gondoltam egyébként :)

Nem,nem a kettes a cél! Sőt minél magasabb legyen,ezért kérdeztem melyik tantárgyra fordítsak több időt,melyiknél tudom leginkább kamatoztatni a tudásom?

2014. febr. 17. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az angol, nem hiszek a nyelérzékben, de szerintem ha valaki elakar érni valamit azt el fogja tudni, legalábbis az angolt biztosan, már hosszú ideje sokat foglalkozom vele és nem is adom alább a 100%~ra hajtok. De a matektól görcsbe rádul a gyomrom, tehát a válaszom az, hogy minden embernek van erőssége és gyengesége. Előfordul olyan is, hogy nincs kiemelkedő erőssége valakinek az adott tárgyból, de legyen szó angol matek magyar vagy történelem érettségiről 60% ~t mindegyiken tudná teljesíteni. Valamilyen szinten még gyermercipőben járnak a gimnáziumok, nekem példaul nem volt lehetőségem semmilyen téren kibontakozni, a sok külön óra, könyvek, cd-k miatt lett csupán erősségem az angol.
2014. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Arra fordítsd több idődet, amelyik a legkevésbé megy. Hogy melyik a legkönnyebb, az meg egyénfüggő. Nekem például a matematika a mumus, de mint látod, az első két válaszoló meg azt preferálja. Mindenkinek az a legkönnyebb, amelyiket a legjobban tudja, érti, és az a legnehezebb, amelyiket a legkevésbé.
2014. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az angolt nem is látttam.


A nyelvi érettségik nagyon egyszerűek, ha tudod a nyelvet. Rákészülni sem kell, egyszerűen adja magát.


A matek szerintem nagyon jól begyakorolható, mert középszinten csak alapdolgokat, típusfeladatokat kérnek.


Irodalom szerintem kicsit szubjektívebb és érzék kérdése, de lehet csak a gyenge irodalmos beszél belőlem.


Történelemből nehéz lehet szerintem annyira sok adatot fejben tartani, hisz nem lehet tudni mire kell számítani bár megintcsak azt tudom mondani, hogy nem véletlenül ez a tárgyam lett a leggyengébb. Viszont az atlasz is elég már egy erős négyesre minimális alaptudással.


~első

2014. febr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A magyar a legegyszerűbb. Egy 5.-es is megtudná írni hármasra.


A matekből viszont kell tudás azért. 4-es viszont elérhető icipici szorgalommal is.

2014. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát toronymagasan a matematika. Ahhoz elég csak az órán odafigyelni meg olykor megcsinálni a leckét, és külön tanulás nélkül is megvan az ötös, és középszinten még szóbelizni sem kell.
2014. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kinek hogy nekem is a magyar volt a könnyebb a matek a nehezebb
2014. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!