Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a legkönnyebb érettségi...

Lee12 kérdése:

Melyik a legkönnyebb érettségi tantárgy?

Figyelt kérdés

5. Tantárgyat kéne választanom mert kötelező ugyebár,de ahova szándékozom menni oda teljesen mindegy hogy miből teszem mert nem nézik.

Úgyhogy valami egyszerű kéne amivel sima 90% megvan(persze készülnék becsülettel)


2013. szept. 4. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem célnyelvi civilizáció volt, de elég sokan szokták az informatikát választani. Ha lehetett volna, én filozófiát választottam volna.
2013. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amelyiket a legjobban tudod.
2013. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Média, társadalomismeret nem valami nehezek, elég népszerűek is. Az informatika és a földrajz sem nehéz. Az egyéb középiskolai tárgyak (biológia, fizika, kémia...)jóval nehezebbek. Még a tesi is elég könnyű, ha jól megy.
2013. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Petrik93 ***** válasza:

A társadalomismeret valóban könnyebb mint az informatika, de az előttem szólónak nincs igaza. Az informatika érettségi is csak annak könnyű, aki ért hozzá. Ott sem elég csak a szövegszerkesztést megtanulni.

A kérdezőnek:

Hogy ha nem tanultál sokat informatikából, és nincs hetente legalább 4-5 informatika órád, akkor nincs értelme. Én nekem úgy, hogy két évig heti 8 informatika órám volt, majd harmadik és negyedik évben már 16 számítástechnika órám volt egy évben, úgy tudtam idén 83%-ra megcsinálni az érettségit, úgy hogy a szóbelim lett 100%-os. Emellett már volt nekem előtte egy ECDL bizonyítványom is. Tehát, hogy ha számodra a 90% a cél, és nem érzed magad nagyon jó infósnak, akkor nem ajánlom.


A társadalomismeret az egy jó tantárgy, ott a szóbeli is nagyon jó. Általános dolgokat vesznek benne, amiket az ember már általában alapból is tud. Azt ajánlanám.

2013. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Petrik93 ***** válasza:
Újra én vagyok, bocsánat, javítanám nem egy évben, hanem egy héten volt 16 számítástechnika órám.
2013. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elnézést kérek az utolsótól, de az tényleg édeskevés. Mármint 83% úgy, hogy 16 óra volt egy héten? Milyen órák voltak azok, játék órák? Vagy nem tanultál? A párom és az összes osztálytársa akivel tartom a kapcsolatot tavaly és tavaly előtt érettségiztek belőle, úgy, hogy előtte nem is volt infóórájuk legalább 1-2 évig, és az előtt sem emelt szint, és mindegyiknek 90% körül volt (és fölötte)pedig nem nagyon törték magukat. Én is azt választom, mert tényleg nem nehéz, pláne úgy, hogy heti 2 infóm van, szerintem az bőven elég, ha itthon is gyakorlom. Az összes nagyon könnyű az Access és az Excel kivételével szerintem, de azok is a függvények miatt nehezek, amiket meg előtte jól meg kell tanulni, ki kell logikázni, rá kell érezni, és az után már nagyon könnyű lesz. Az összes többi szerintem figyelem kérdése, lehet pontokat veszíteni azzal, ha valaki a legkönnyebb dolgokra nem figyel oda.(formázás és társai) Én ajánlom :) Idén fogok érettségizni előrehozottan belőle, az a baj, hogy még nem igazán kezdtem el tanulni, mert nagyon könnyűnek fogom fel, de lehet, hogy ezt még meg fogom bánni. A szóbeli része viszont nekem nehéznek tűnik (dicséretes az eredményed nagyon egyébként), attól nagyon félek.
2013. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!