Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen informatikai OKJ-t...

Milyen informatikai OKJ-t javasoltok estin, egyetem mellett, lánynak?

Figyelt kérdés

Egy évig tanultam programozni, nem voltam zseni de ment, és szerettem, hogy gondolkozni kell és problémát megoldani. Valamennyire érdekel az informatika világa. Mellesleg szeretek szövegszerkesztővel is molyolni.

A hardverek nem érdekelnek - csak olyan szinten, hogy mi az a CPU meg a HDD, de bővebben nem -, inkább a szoftverek.


Nem vagyok megelégedve a szakommal, ezért egy általános csalódottság is van rajtam.

Ezért is kérek itt segítséget! Nem tudok lelkesen belevágni már kb. semmibe, úgy, hogy jaj ez de érdekel, jaj de elhivatottnak érzem magam, ilyesmi.

Viszont, ennek ellenére, amit csinálok, azt lelkiismeretesen csinálom és próbálom megtalálni benne a szépet. A legtöbb dologban sikerül is.


Továbbá az itteni segítségkérésem oka, hogy nem tudom, melyik iskola jó, melyik nem (és ezt érthető okokból a honlapjukról se tudom meg ;) ).

Azt se tudom, melyik képzés nehéz nagyon, melyik nem annyira, és ér-e valamit az, amelyik nem annyira.

Nem megterhelő az egyetem annyira, mint pl egy mérnöki szak, de azért kell tanulni, vannak zh-k és beadandók. Az ösztöndíj is kell. Egy egyetem melletti OKJ nem az egyetem hanyagolását jelentené számomra.


Helyileg Budapest lenne jó, és leginkább a Belváros (V. kerület) és közvetlen környezete, vagy a nagyobb metrós csomópontok.



Egyébként igen, keresgélek én is!

De úgyis az a vége annak is, hogy itt kérdezem, hogy XY képzés milyen, Z iskola milyen...



2014. febr. 19. 22:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és az ellentmondás feloldása: attól még, hogy csalódtam a szakomban, kell az ösztöndíj illetve nem akarok bukdácsolni, csúszni főleg nem!!!
2014. febr. 19. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy rendszergazdai OKJ-ra ne menj. A tananyag elavult, elhelyezkedni nem nagyon tudsz vele, közalkalmazotti bértáblát meg tudod nézni. Olyat még nem hallottam hogy valaki végigjárta és megbukott volna.

Mivel nem budapesti vagyok, így az iskolákról nem tudok írni.


Szerintem jobban járnál egy nyelvvizsgával, vagy legalább magabiztos nyelvtudással mert az mindenhol előnyt jelent.

2014. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy nyelvvizsgám már van, angolból, közép. Tervezek majd felsőfokút is, csak nem tudom, hogyan, mert nem olyan szívesen tanulok nyelvet.

Meg németül is szeretnék tanulni. Már tanultam régebben, de nem beszélem. Mindenképp a németet folytatnám.

2014. febr. 19. 22:35
 4/5 anonim válasza:
Szia. A fejlesztés-programozás nem érdekel? Több iskolát is ismerek, akik Budapesten a 11 és 13 kerületben indítanak képzéseket, ha már mindenképpen informatikai képzést szeretnél választani.
2014. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Szinte mindenképp informatikai...

Gazdaság nem érdekel, egészségügy nem való nekem, emberekkel nem akarok foglalkozni...

2014. febr. 25. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!