Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van joga az iskolanak reggel...

Van joga az iskolanak reggel kizarni es kint tartani becsengetes utan erkezoket?

Figyelt kérdés
Kozepiskolas diak vagyok. Reggel ha a diakok nem ernek oda becsengetesig7.45ig, akkor egeszen 8.00ig kint kell allniuk az epulet elott. Ezzel az iskola nem serti meg az alapveto emberi jogomat, miszerint jogom van tanulni es ebben nem is gatolhatnak? Ez nagyon nagy meggondolatlansag, mert ha valaki7.47re er oda, akkor nem 2 hanem15perc kesest kap.. 3x1perc, magyaran 3perc keses egy igazolatlannak felel meg az itteni rendszer szerint.. Nem is beszelve a videkrol erkezoket, akik nem tehetnek rola, hogy az alt. idoben oda erkezo vonat, busz telen kesik es igy meg a csaladi potlektol is megfosztjak oket... Majdnem hogy indokolatlanul.. Van ehhez joga ennek a rendkivul esszeruen cselekvo intezmenyenek es annak kivalo vazetosegenek? De fakultaciot b...nak csinalni

2014. márc. 4. 01:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha ezt világosan kikommunikálták és ráadásul nem is egész napra zárnak ki csak 15 percre, akkor ezt megtehetik. Nem mondom, hogy tetszik, pont ezt is utáltam otthon az iskolában szülőként és örülök, hogy ahová külföldre jöttünk ott 9-kor kezdődik a suli (és a késésért sem szedik le a fejedet, csak ha rendszeres), de szerintem van hozzá joguk.
2014. márc. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! En gyakran kesek( bevallom altalaban onhibabol), de akkor is nagyon bosszanto ez az egesz... Ilyen hulyesegekkel foglalkoznak ahelyett, hogy csinalnanak fakultaciokat, vagy vennenek egy normalis keverot a hangositashoz
2014. márc. 4. 01:19
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Semmi joguk nincs hozzá. Ezzel csak büntetni akarnak és elég szomorú, hogy meg is tehetik.
2014. márc. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, en majd' 40 eves vagyok, de meg soha életemben el nem kestem sehonnan. Időben el kell indulni. Nem olyan nehez azt megoldani. Nyilván van olyan, hogy önhibáján kívül késik el valaki, az mas teszta, mintha valaki csak siman magasról tesz a pontosságra.

Mi is kulfoldon élünk, itt fel kilencre kell beerni az iskolába. Ket csengetes van , a masodik utan bezárják az ajtókat, csak az igazgatói iroda előtti marad nyitva - aki késik, ott tud bemenni. Az elso hírlevélben világosan leírtak, hogy a késes amellett, hogy bosszantó es tiszteletlen, zavarja a gyerekek es a tanárok reggeli rutinjat. Haromig csak figyelmeztetés jár, a negyedik el nem engedik a gyereket aznap be az osztályba. Ami itt "könnyebbites" az az, hogy a szulo, vagy akar a gyerek is hívhatja az iskolát pontosan fel kilencig, higy jelezze a késést. Amennyiben telefonál, semmi következménye nincs a késésének.

2014. márc. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
A férjem egyetemen oktat, de ott a későket elküldi, be sem engedi őket. Ha az ember tanulni akar, nem késik. Én is 43 vagyok, én sem késtem soha, pedig vidékről jártam be mindig. Ha a vonat késett, akkor ott adnak igazolást. Egy vonattal/busszal hamarabb kell elindulni, ez a megoldás. "Ki korán kel aranyat lel". :)
2014. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Vedd elő a házirendet és nézd meg, hogy benne van-e. Ha benne van, akkor azt az iskola fenntartója elfogadta, és akkor nagy valószínűséggel törvényes, de az is lehet, hogy csak elsiklottak fölötte. Ha nincs benne a házirendben, akkor nem is alkalmazhatják. Szerintem jogellenes, mert ha az oktatás kötelező (pillanatnyilag 16 éves korig), akkor abból törvényesen nem lehet kizárni senkit. Balesetveszélyes is, a szülő úgy engedi el a gyerekét az iskolába, hogy ott épületben, felügyelet alatt van, nem pedig az utcán. Harmadrészt pedig: Ha 15 perc elteltével beengednek, akkor semmi értelme nem volt az egésznek, mert így is megzavarja a sok késő az órát, és ráadásul a tananyag első 15 percéből is kimarad. Jobb helyeken ezt úgy csinálják, pláne amióta digitális napló van, hogy percre pontosan könyvelik a késést, és 45 perc az igazolatlan óra.

Amit tenni tudtok: IDB megkeresi az igazgatóságot vagy szülői munkaközösség az igazgatóságot vagy ha nem működik, szülők a Klebelsberget. Az önhibájukon kívül későkkel ezt megcsinálni egyenesen botrány. Fakultációt az alap érettségi tárgyakból kötelező tartani, úgyhogy emiatt is felléphetnek a szülők.

2014. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

"A férjem egyetemen oktat, de ott a későket elküldi, be sem engedi őket."

Amit leírok, általánosságban értsd.

Békés ember vagyok, de ha félmillás tandíj mellett 3 perc késés miatt a kedves férjed nem engedne be előadásra, vagy szemináriumra, olyan pert kapna a nyakába, hogy még az édesanyja nyugdíja is rámenne a törlesztésre.

Egyéb szankciókat nem említem.

Tudod, lehet, hogy ezt a közoktatásban a tanárbá' megjátszhatja az agyát, de a felsőoktatásban a kedves férjurad abból él, hogy - intézményesített keretek között - vannak fizető ügyfelei (gyengék kedvéért: hallgatók), akik pénzt adnak az egyetemnek azért, hogy a drága kis párod tanítsa őket.

2014. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
cheeky_bugger , ha valakibe annyi ész es tisztelet nem szorult, hogy időben megjelenjen egy előadáson, akkor annak nincs helye a felsőoktatásban. Az ilyen öntelt emberkék miatt kellene a tanárnak felfuggesztenie az előadását, megzavarni a tobbi diákot? Faxa. Ha perelned, kaptad a viszont pert a nyakadba, az tuti.
2014. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Iskolaváltás! Az egy alja hely! Nem ismerem, de az. Szerintem amúgy az lehet benne a logika (?), hogy a késők akkor nem külön-külön szállingóznak be 5 percenként újra és újra megzavarva az órát, hanem az összes későt egyszerre engedik föl. Viszont akkor mi van azzal, aki mondjuk 20 percet késik? Na ezt nem kalkulálták bele ezek az észlények -.-" És komolyan ,bármi közbe jöhet, pl lerobban a tömegközlekedési jármű, és akkor még majdnem pont beérne az ember, és ehelyett nemhogy engednék, hanem késsen még többet a "munkahelyéről", maradjon el mégjobban a feladatával, és akkor kevesebb ideje lesz véghez vinni, ez így r.hadtul nem hatékony, és még idegesítő, dühítő is. A joghoz amúgy nem értek; csak ez engem pl felháborít, hogy ilyen megtörténhet, úgyhogy muszáj volt leírnom. Bezzeg ha pl pont annak a tanárnak maradna ki járat, aki kizár benneteket; mégha egy másodpercet késel is... :/
2014. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
*Jó,iskolaváltás nem kell, de akkoris szégyelljék magukat, hogy ezt csinálják, h hátráltatnak benneteket, pedig lenne dolgotok!!
2014. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!