Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van joga az iskolanak reggel...

Van joga az iskolanak reggel kizarni es kint tartani becsengetes utan erkezoket?

Figyelt kérdés
Kozepiskolas diak vagyok. Reggel ha a diakok nem ernek oda becsengetesig7.45ig, akkor egeszen 8.00ig kint kell allniuk az epulet elott. Ezzel az iskola nem serti meg az alapveto emberi jogomat, miszerint jogom van tanulni es ebben nem is gatolhatnak? Ez nagyon nagy meggondolatlansag, mert ha valaki7.47re er oda, akkor nem 2 hanem15perc kesest kap.. 3x1perc, magyaran 3perc keses egy igazolatlannak felel meg az itteni rendszer szerint.. Nem is beszelve a videkrol erkezoket, akik nem tehetnek rola, hogy az alt. idoben oda erkezo vonat, busz telen kesik es igy meg a csaladi potlektol is megfosztjak oket... Majdnem hogy indokolatlanul.. Van ehhez joga ennek a rendkivul esszeruen cselekvo intezmenyenek es annak kivalo vazetosegenek? De fakultaciot b...nak csinalni

2014. márc. 4. 01:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
En komolyan nem ertem, hogy miért nem képes valaki normalis időben elindulni, hogy oda érjen az iskolába. Munkából sem lehet késni. Nyilván ha önhibáján kívül késik valaki, az mas teszta, de kerdezonk siman csak magasról tesz ra.
2014. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

drága ma 14:05

tudod, az a baj, hogy ebben az országban még mindig nem értik az emberek, miről is szól a felsőoktatás

én fizetek, az egyetem cserébe tudást, és papírt ad, amitől nekem pénzem lesz

tudod, szerződünk, nekem is jó, nekik is jó

Mellesleg nem olyan egyszerű teszem azt Sopronból felérni a szombat reggel 9-es órára. Aki persze a saját nemtörődömsége miatt késik, az szerintem is tahó, de ettől függetlenül nem kéne kizárni az előadásról

2014. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"tudod, az a baj, hogy ebben az országban még mindig nem értik az emberek, miről is szól a felsőoktatás

én fizetek, az egyetem cserébe tudást, és papírt ad, amitől nekem pénzem lesz "


Ja, ha csak fizetősre sikerül bejutni.......


Tudod amúgy meg, ha valaki nem akar elkérni, az nem fog. Elmegy a korábbi vonattal, busszal, repülővel, lovaskocsival, amivel akar es max var. En meg életemben nem késtem sehonnan, pedig nem vagyok valami fiatal.

2014. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Ja, ha csak fizetősre sikerül bejutni"


Csak az első diploma ingyenes, a 2. 3. stb. már nem.

Más kérdés, hogy én az egész felsőoktatást fizetőssé tenném...

2014. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat,bar egyertelmuen nem derult ki, de utana fogok nezni a dolgoknak. En nem szeretnem bantani a tanarokat, mert a nagy reszuket nagyon is birom, de ha ok kesnek, siman beengedik oket, rajuk nem vonatkozik ez a szabalyozas. Ez a rendszer egyebkent csak azota all fenn, miota nem allami tulajdonban van az iskola.. Az iskolavaltas meg szerintem tul radikalis lenne , igy majdnem vegzoskent
2014. márc. 4. 14:47
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem allami fenntartasu az iskola, azt kot ki, amit akar.
2014. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. Gondolj bele, késik egy valaki. Végigpacsizik az osztállyal, leül. Tanár elmond valamit, megint késő, megint pacsi. Így legalább csak egyszer zavarják meg az órát, ami kényelmesebb is. Az más kérdés, hogy fél méteres havon kívül mi jó indok lehet arra, hogy késsél...
2014. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
egyszerűbb lenne a pacsizást betiltani óra alatt
2014. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ha nem allami fenntartasu az iskola, azt kot ki, amit akar."

Én írtam az iskolaváltósat. Ha így állunk, akkor gondolom, lehet. Akkor sorry, ha vkinek esetleg rosszul esett amit írtam:$:):)

2014. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
*márminthogy elnézést:$
2014. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!