Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem fogadják...

A szüleim miért nem fogadják el hogy egyetemre akarok menni?

Figyelt kérdés

régebben felvetettem apának egy Bp.-i egyetem ötletét mert megtetszett 1 szakma meg japánul is akarok ott tanulni erre ő kivolt akadva hogy miért olyan messzire meg hogy az milyen drága meg sok lenne a költség...


aztán most h közeledik az érettségi újra mondtam anyának de ő is elég furán nézett rám és ő meg azt mondta hogy japánul itthon is megtudnék tanulni a netről...


de amikor meg kérdezem tőlük hogy van-e jobb ötletük hogy mit csináljak nem mondanak semmit max annyit h amit akarok azt is nagy nehezen -.-


na most mit csináljak mert igy is nagy nehezen találtam meg azt amit szeretnék csinálni a jövőben de a szüleim teljesen lelomboztak


2014. márc. 5. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"nagy nehezen találtam meg azt amit szeretnék csinálni a jövőben"

Ha szabad megkérdeznem: mi az?

2014. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szüleidnek egy normális érve sincs a dolog ellen, és nem is tudnak semmi jobbat felhozni - szóval ne hagyd magad lebeszélni. Szomorú, amikor a szülő nem támogatja a gyerekét. Egyébként budapesti egyetemistának lenni sem egy horror összeg, van kollégium, vannak olcsó albérletek, vannak szociális és tanulmányi ösztöndíjak, van állami támogatott képzés.
2014. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
És mégis mihez fogsz kezdeni a keleti nyelvek és kultúrák bőcsész diplomáddal?
2014. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sajnos a btk-s diploma nem kifizetődő, de amúgy felveheted a diákhitelt, amiből fizetheted a kollégiumot, meg a kajádat, meg igényelhetsz szoctámot, illetve tanulj nagyon jól, és 2. félévtől kapsz tanulmányi ösztöndíjat.


ha ezt elmondod nekik, hajlani fognak, nyilvánvaló, hogy nincsenek tisztában a költségekkel, lehetőségekkel, és a régi világban élnek, ahol az egyetem a gazdagok kiváltsága volt. ez ma már nem így van, de ezt higgadtan kell nekik elmondani, nézz utána te is normálisan ezeknek.

2014. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

konkrétan még nem döntöttem el hogy mire jelentkeznék csak van ami tetszik (nem pont a btk-n) és úgy gondoltam hogy mellette tanulnám a japánt is bár nem tudom ez így lehetséges-e

2014. ápr. 14. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!