Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon miért sokkal...

Magyarországon miért sokkal nagyobb a követelmény az iskolákban, mint sok más országban?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim Angliába költöztek nemrég. A fiuk nyolcadik osztályba jár ott, elmondásuk szerint ég és föld a különbség. Nincsen órarend, nincs stressz, gondolok itt témazárókra, nagydolgozatokra. A követelmény is válogatott, optimalizált hozzánk képest. Matematikából is tényleg azokat tanulják, amiket hasznosítani képesek az életben.. Mi a véleményetek? Ennyivel is butábbak a külföldi gyerekek? Magyarországon várható hasonló "tehermentesítés" a tanulók részére?
2014. márc. 9. 10:56
 1/3 anonim válasza:
Nem tudom miért nagyobb az elvárás de azért megvan ennek a pozitív oldala :) Tényleg vannak olyan dolgok amiket hihetetlenül felesleges megtanulni (legalábbis úgy tűnik) pedig nagyon is hasznos.
2014. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

de most azt gondold el, hogy ha egy elvileg magas (bár ez vitatható)színvonallal is ilyen nagy %-ban birkákat képeznek, mi lenne itt, ha levinnék még ezt a jelenleg is békaseggealatti szintet ???

ja hogy nyugaton miért elég? mert tudod, ott valahogy az alap mentalitás, általános értelmi színvonal is valahogy alapból magasabb (mármint iskola nélkül is, és fiatalabbakkal is sokkal értelmesebben tudsz beszélni).


Te láttál más országban már ennyire agyhalott embereket és ekkora mértékben?

Látod ... nálunk dr. matolcsy a színvonal, nos ... akkor van már némi viszonyítási alapod :)

2014. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egy evig jartam amerikai gimnaziumba (Marylandben) es tapasztalatbol mondhatom, hogy bizony van kulonbseg. Sokkal tobbet tanultam igy, hogy en valaszthattam ki a tantargyaimat, a szintet (alap-general,nehezebb-honors, es egyetemi-AP) es a tanaraim is segitokeszebbek voltak. Vegre volt motivaciom tanulni, mert ott hasznos dolgokat ismertettek meg velem es meg elveztem is. Amiket Magyarorszagon tanultam annak nagyreszt nem veszem hasznat es a tobbsege mar reg kiment a fejembol. Magyarorszagon sajnos egyre rosszabb a helyzet, nem hiszem hogy valaha is bevezetnenek ilyen "tehermentesitest"
2015. jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!