Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár-diák barátság? Szabad...

Tanár-diák barátság? Szabad ilyet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy pálykezdő általános iskolai tanár vagyok, és egyik tanulóm azzal keresett meg (14 éves), hogy szeretne barátkozni velem. Elég érett, intelligens tanuló, megértette, hogy ha úgymond barátkoznánk, attól neki ugyanúgy felelni kéne, ugyanúgy értékelem a dogáit, mint azelőtt, meg minden. Csak azt nem tudom, hogy ezt egyáltalán szabad-e, etikus-e? (Attól nem félek, hogy ne tisztelne akkor.)
2009. dec. 14. 02:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tom mit jelent a barátokzás... Elég tág fogalom.

Ha ellenkező nemű, mint te, akkor inkább ne, ha ugyanolyan, akkor... Hát akkor sem tudom, hogy mit tudnátok egymással kezdeni.

Én középsuliban tanítok, és előfordul, hogy 16-18 éves tanítványaimmalbeülök, egy kávéra, persze nem kettesben, hanem sokan. Eddig még nem ütött vissza a dolog és panasz sem érkezett.

Egy 14 éves diák még gyerek...

2009. dec. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szünetekben ha úgy adódik, folyosón beszélgetés, meg esetleg kimenni focimeccsre, mindketten nagy fociőrültek vagyunk. :)

Meg az, hogy mondta, jó lenne ha velem megbeszélhetné azokat a dolgokat, amit másokkal nem mer.

2009. dec. 14. 03:40
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem most az egyszer tehetsz kivételt, biztos nincs a srácnak (srác?) senkije és azért akar veled barátkozni, magányos. Nem kell túlzásba vinni de ilyen beszélgetés és hasonlók beleférnek. Legalább jó fej tanár leszel a szemében.

Egyébként azt javaslom tartózkodj az ilyen jellegű kapcsolatoktól, csak bonyolítanák az életed.

2009. dec. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem srác, kislány, történetesen apa nélkül.
2009. dec. 14. 04:35
 5/17 anonim ***** válasza:

hát, így érdekes hogy megkeresett téged.. de szerintem semmi rossz nincs benne, felénk is vannak jófej tanárok akik még emlékeznek rá hogy voltak fiatalok, és el lehet velük beszélgetni:)

sőt, a fiatalabb tanárokat néha még bulikba is meghívják a végzős diákok, hogyha jól kijönnek velük, és így kialakulhat egy jó kapcsolat:D

2009. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én abban látom a veszélyét a dolognak,hogy egy ilyen fiatal lány könnyen szerelmes lehet beléd.Akkor pedig problémák lehetnek a barátságból.
2009. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, óvatosan. Nehogy aztán valakinek(rossz tanuló szülei, egy irigy kolléga...) ez bántsa a szemét és olyanokat terjesszen, hogy több van a dologban, mint ami valójában.
2009. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskolánkban nem nézik azt sem jó szemmel, ha valaki egy kicsit foglalkozik a diákok ügyeivel. Nem egy olyan tanulónk van, akinek gyakorlatilag nincs normális családja, nincs senki, akinek elmondhatja azokat a dolgokat, amik ebben a korban foglalkoztatják őket. Támadnak is ezért, épp emiatt kérdeztem, hogy úgy tudom, nem ütközik ez szabályzatba, de hogy ha valaki jobban otthon van a jogi és etikai dolgokban, erősítsen meg ebben.
2009. dec. 14. 10:33
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Mint TANÁR, segíthetsz a problémáiban. De ez nem keverendő össze azzal, hogy egyenrangúként barátkozz vele! Nagyon firkásak tudnak ám lenni a kiscsajok!

Az, hogy meccsre járj vele, teljesen kerülendő! Gondold végig, megéri-e a barátsága, hogy esetleg elveszítsd az állásodat.

Csodálom, hogy erre nem oktatják ki a tanárokat !!!

2009. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem a kioktatáson van a hangsúly, csak az ember nem ragaszkodhat mindig, minden helyzetben azokhoz az elvekhez, amit teljesen más szituációra alkottak meg.

Én igazán a meccsre járást tartanám a legkevésbé kemény dolognak, testnevelés tagozatos, ennyi erővel amikor az edzőjük kiviszi NB1-es meccsre őket, azt se szabadna.

Az egyenreangúságról meg annyit: ennyi erővel nem taníthatnánk olyasvalakit, akit előtte ismertünk, aki neadjisten rokon, mivel nem fog tudni tisztelni?

2009. dec. 14. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!