Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok közmunka...

Gerivi kérdése:

Köteles vagyok közmunka mellett elvállalni a tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Külföldre szeretnék menni dolgozni még az idén,szezonális jelleggel. Jelenleg segélyen élek.

Közmunkára köteleztek, de egy éves tanfolyammal egybekötve!

Én a közmunkát vállalnám(amíg ki nem megyek)de az egy éves tanfolyamot nem, a fent említett ok miatt.

Viszont azzal "fenyegetnek" ha a tanfolyamot nem vállalom be, akkor egy éven keresztül semmilyen juttatásban nem részesülhetek.

Valóban így van ez?

Köteles vagyok bevállalni a tanfolyamot a munka mellett?

Vagy esetleg van valamilyen "kiskapu"?



2014. márc. 11. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha menni akarsz kulfoldre, akkor ne menj a tanfolyamra, hanem menj dolgozni kulfoldon.

Viszont ha jol latom, csak idenymunka lenne, vagyis visszajonnel, es igenyt tartanal ismet a segelyre. Akkor viszont valamit valamiert.

Ha tovabbra is kell itthon a segely, akkor vegezd el a tanfolyamot. Milyen tanfolyam lenne egyebkent?

2014. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom ez a "padba ültetős" közmunka; azt nem munka mellett, hanem munka helyett kell elvégezni, magyarán a közmunkát az iskolapadban végzed. Arra kell sajnos menni, ha igényt tartsz a segélyre (ha nem, akkor nincs gond).


Én azt tanácsolom, hogy ha ki tudsz menni külföldre, akkor VISSZA NE FORDULJ, AKÁRMI VAN KINT, BIZTOSAN JOBB, MINT ITT!!!

2014. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Kettes, te sem voltal meg kulfoldon, ugye? :) az ilyen emberek hiszik, hogy kulfoldon minden jobb :)


Hidd el, meselhetnek...

Udv Daniabol :)

2014. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Na most kettes tényleg nem tudja milyen az élet külföld országban.

Nos én 19 éves korom óta mászkálok külföldre hol itthon vagyok hol ott. Én nekem nincs így fix helyem voltam Németországba, voltam Ausztriába, Angliába, Írországba is bár az csak 1 hónapos munka volt.

Én is tudnék mit mesélni de nincs arra most kedvem meg időm.

De lényegében jobb kint mint idehaza ez tény és való, viszont sokan akik még csak készülnek kis és nem látták hogy kint milyen a munka azok koppanni szoktak ám.

Én legutóbb raktáros voltam Bécsben bár az csak ideiglenes munka volt szóval most jelen esetben itthon vagyok 2 műszakban dolgozom.


Nekem Bécs azért volt jó mert innen 40 perc autóval így maradhattam itthon de mégis külföldön dolgoztam.

Nos ugye sokan azt hiszik hogy kint jó minden mert sok pénz kevés költekezés, nos ez részben így is van de kint magasak is az árak de a fizetések is jobbak azért ezt nem kell elfelejteni én vígan elvoltam kint, sokat tudtam spórolni de napi 12-14 órát dolgoztam egy gyárban és nem volt ott megállás csak szünetekben, dohányzás is csak munka idő előtt és munkaidő végén volt engedélyezett, meg ebédidőben mehettünk ki. Én akkor szoktam le a dohányzásról, de kemény a munka nem olyan mint idehaza. Ott is ugye sok pénzért dolgozz rendesen, becsületesen. Bár velem jófejek voltak bár sokan lenézték a magyarokat főleg Németbe tehát volt ott kínlódás.

Nekem legjobban Anglia jött be a sógoroméknál de oda csak ideiglenesen mentem ki olyan körülnézek dolog volt meg ugye saját magam tanultam az angol nyelvet mert én németes vagyok, mindig is németül tanultam, angolul is összesen 3 mondatot tudtam elmondani. De nem volt rá szükségem mert magyarok közt voltam.


De tényleg sokan csak merengenek hogy milyen jó külföld főleg azok akik nem dolgoznak kint. Persze vannak olyanok akik kint dolgoznak és már kint élnek azok azt mondják valóban jó, de azért hogy valaki ne a gyárban vagy egy üzlet raktárában görcsöljön azért ugyanúgy tenni is kell.


Én is most itthon dolgozok egy gyárban mivel tanulni készülök, így most nem megyek vissza egy ideig pedig már hívtak vissza a németországi gyárba az ottani magyar főnököm már szólt hogy jó lenne ha visszamennék mert amikor ő nincs bent akkor legalább rám meri bízni az irányítást meg a sok papírmunkát, de nemet mondtam mert sofőrnek készülök nekem ez a nagy álmom, nem is tudom már hány éves korom óta, így most egy időre idehaza ragadok.


Na most hogy a kérdésre is válaszoljak, bocsi az offért.

Kedves kérdező!


Amit felajánlanak azt el kell vállalnod, hogy mész külföldre dolgozni akkor ugye ezt felmondhatod ha bemutatod a munkaszerződésed mert akkor nem jár költségekkel de ha bemész ezt megbeszélni akkor mondd el nekik hogy mi a terved ők tudnak erre válaszolni, de ha akarod a segélyt akkor amit ajánlanak azt neked el kell fogadnod.

De ha el is mész dolgozni akkor is 1 évet le kell húznod ha továbbra is akarsz majd pénzt kapni munkanélküliként tehát úgy keress munkát hogy azért minimum 1 évet letudjál húzni.

Szóval ezt jól gondold át.

2014. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz, nem voltam még külföldön, de azt tudom, hogy ott se mézeskalácsból vannak a házak és kolbászból a kerítés. Viszont azt is tudom, hogy nem 65.000 forintos minimálbérért kell dolgozni, aminek a fele elmegy a rezsire, a másik felét meg ossza be az ember ételre- italra úgy, ahogy tudja (vagy nem tudja).
2014. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Otos, ismet tevedsz :)


Nem egy embert ismerek itt Koppenhagaban, akik egyik naprol a masikra, mert nehezen jonnek ki a fizetesbol. Hiaba keres 800ezer forintnyi koronat, ebbol 260ezer a lakber, 300ezer a rezsi, 200ezer a kaja, es a maradekbol kene berletet venni, ruhat, szappant, stb stb.


Aki nem elt kulfoldon, az inkabb ne mondjon semmit, mert mi, a kulfoldi magyarok ilyenkor nagyon tudunk mosolyogni a butasagokon :) :)

2014. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sándor G ***** válasza:

T. Kérdező, és a többiek.

A közmunkának nem sok közem van a segélyhez, mert közmunkáért havi 50ez.ft.bér jár, segélyt csak amúgy is az kaphat aki min.350napot ledolgozott az elmúlt 3évben,

De aki pl. Közmunkaprogram keretében elvállal 1fél vagy 1éves tanfolyamot, az aláír egy tanulmányi szerződést, nem csak azért csin.ja hogy ne kelljen a gödöroldalban ácsorogni, azért egy kicsit tanulni, tenni is kell.

De a szerződésben az is benne van, hogy aki nem végzi el a tanfolyamot, akkor az adott oktatási intézmény +munkaügyi kp. amennyiben az is támogatja, pl. TAMOP 2, stb. Visszafizetteti a tanfolyam teljes költségeit,

Ha elmegy a közmunkás, pl. Szakmájában egy céghez, komoly gyárba, akkor kivételt tesznek, mert elhelyezkedett az illető, és ilyen esetekben nem kell visszafizetni, a szerződésben feltüntetett klsg.eket.

2014. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!