Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Be kene vezetni par uj tantarg...

Be kene vezetni par uj tantargyat minden kozepiskolasnak. Velemenyek?

Figyelt kérdés

En egeszsegugyi targyakat is tanulok, es csak amulok a tinik buta kerdesein. Azt sem tudjak, hogyan mukodik a testuk... Menstruacio, vedekezes, alap dolgokkal sincsenek tisztaban. Ez szerintem elkeserito, nekem ez a tudas termeszetes mar...


Minimum a gondozastant, anatomiat es kortant be kellene vezetni. 4 evre elosztva nem sok plusz ora lenne, megis rengeteget szamitana...


2014. márc. 14. 19:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim válasza:
48%
Igazad van. Ezenkivul en a haztartastant is bevezetnem meg pl
2014. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:

Haztartast vezetni nem nagy dolog.. Mondjuk lehetne meg hitel es penzugyekrol szolo fel eves targy.

Semennyire nem keszitettek fel az eletre az egeszsegugyi targyakon kivul. Ritka vagyok, mert en mindennek utanajarok, de masok nem..

2014. márc. 14. 19:31
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 40 órám van egy héten, plusz még járok edzésre, szakkörre stb.. mellé őszintén szólva fontos nekem az is, hogy a közösségi életem se legyen egyenlő a nullával, így szerintem rohadtul nem lenne ez jó ötlet. Aki akar az úgyis utána jár annak, ami érdekli, aki meg hülye azzal úgy sem lehet mit kezdeni. Lehet nem tűnik soknak heti 1-2 plusz óra, de nekem ez így is bőven elég, bocsánat.
2014. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindennap 7 v. 8 órám van, sokszor fél öt mire hazaérek. Nem örülnék neki, így is sok. Buta tinédzserek meg mindig voltak,vannak és lesznek is.
2014. márc. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:

"Menstruacio, vedekezes, alap dolgokkal sincsenek tisztaban."


Felvilágosító órákat tartanak akár biosz óra keretein belül, csak a minősége is olyan, amilyen.

Nagyon a testi mechanikára és a biológiai oldalra mennek rá, ami a diákokat halálra untatja (már ha felbírnak belőle fogni bármit is, mert valljuk be megvannak azok a csoportok ahonnan a legtöbb tini anyu kikerül) .

Egy fél év alatt lelehetne tudni a felvilágosító órákat, de azt egy lendületes oktatóval kellene tenni. Aki tudja miről beszél és nem csak azt hajtogatja, hogyha nem használsz óvszert akkor terhes leszel (lesz a csajod) és vége az életednek mert abortusztól összeomlasz, ha meg lebabázol otthagyhatod a sulit örökre (a srácok pedig mehetnek szalagmunkára, hogy a gyerektartást pengethessék).

Vagy elfelejtik, hogy az Aidsen kívül van más nemi úton terjedő nyavalya is. Hogy az eseményutáni tabletta misztikus eltűnéséről ne is beszéljünk...


Az anatómiát mint tárgyat nem vezetném be kötelező középiskolai tárgynak, a már említett dolog miatt. A célcsoport akit leginkább érintenek ezek a dolgok általában nem úgy állnak az oktatáshoz hogy értékeljék, sőt gyakran a középiskoláig sem jutnak el.

Az oktatást meg kell reformálni, de magukat az oktatókat is.

Szerencsére a felsőoktatásban már felismerték a problémát és próbálják úgy képezni a diákokat, hogy kor,kultúra és szellemi csoportoknak megfelelően viszonyuljanak az emberekhez és az ők különféle felvilágosításához.


-egy lány aki ezt tanulja

2014. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:
Huha bele ne haljatok:) Nekem is minden nap ennyi oram van, megis elek.
2014. márc. 14. 19:51
 7/69 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor ennyi erővel elég sok mindent be lehetne vezetni,az hogy téged ezek érdekelnek attól nem kell kötelező tantárggyá tenni. Én se örülnek neki,hogy még 8.óra után be kéne ülnöm és a menstuációról tanulni,nem-nem halnék bele,de értelmét se látnám.


Ami érdekel az egészségemmel kapcsolatban annak utána olvasok vagy felkeresek egy doktort. Különösebben meg nem akarok belemerülni a testünk működésébe, amennyi szükséges azt tudom. Na már most ha így állnék hozzá alapból ezeknek az óráknak? Plusz bent kéne maradnom akár 9.10.órában azért,hogy olyanon üljek ami nem érdekel akkor annak mi haszna lenne? Semmi.

Aki buta az is fog maradni. Bioszon megtanultam pont azt amennyire szükségem van,ha plusz tudásra vágynék e felől akkor ilyen irányba haladtam el.

2014. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
A biosz oraknak ezekhez semmi koze
2014. márc. 14. 20:17
 9/69 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztalom azt, amit itt leírtál, a környezetemben mindenki tisztéban van ezekkel a dolgokkal. Akik nem, arról meg nem az iskola tehet, hanem a szülők (pl.). Nem hiszem, hogy egy szülő nem tud elbeszélgetni a gyerekeivel ilyen dolgokról, hiszen ez lenne a dolguk.


Mellesleg, 11.-es vagyok, minden nap 7.45-kor kezdődik a tanítás, pénteken 7kor, mert van nulladik órám. 15 órakor végzek. Mondd, kérdező, hova iktassanak be nekem egy-két plusz órát? Arról nem is beszélve, hogy esetleg tanulnom is kellene másnapra..

2014. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
94%
Persze... Jövőre leszek 9.-es egy művészeti szakközépben. Alapból 7-8 óra van egy nap, de jön még hála drága állambácsinak heti 5 tesi, utálok mozogni, ha játszunk sem szeretem, mert szellemileg iszonyúan lealacsonyodottan viselkednek az emberek játék közben és sértegetik egymást a többiek. A tesitanárok nem képességhez mérik az osztályzatot. Nálunk legalábbis, mióta kifogtam ezt a tanárt iszonyúan megutáltam minden mozgásformát. Na mindegy. Ez más téma. Ha még ezek az órák bejönnének, mondjuk heti 3-4 az iszonyú sok lenne. Szeretném, ha lenne életem is... Ezeket osztályfőnöki órán kell megbeszélni, vagy évente egyszer szokott lenni egészségügyi és sportnap, akkor bejön a védőnéni beszélgetni és itt az lenne a fontos, hogy ne legyen semmi sem tabu, ne kérdéseket várjon, hanem magyarázza el az alapvető dolgokat és igenis, már hetedikben halljanak a gyerekek az abortuszról, a védekezési formákról (14 éves osztálytársam a minap kérdezte, hogy mi az az abortusz, hát jó nagyot néztem) a tévhitekről (mensi alatt nem eshetsz teherbe és társai), ne is ijesztgessék őket, nálunk olyan a védőnő, hogy ne sz..pj, mert ilyened és olyanod lesz. Adják meg a gyereknek a döntési jogot, iszonyú csúnya dolog ijesztgetni valakit ilyenekkel, persze a betegségeket is mondja el de nem pánikot keltve. Biológia órán meg tanulnak anatómiát az emberek, aki ott nem tanulja meg az máshol sem fogja. Jó ötlet lenne amúgy a háztartástan, a heti 5 tesi helyett legyen 3, 1 óra pedig főzés, benti takarítás, 1 meg kertészkedés, ház körüli munkák, az iskolák és úgy általában a városok kertjei szörnyűek, szóval a kertészkedés lehetne jótékony is, pl mi kimentünk már ofin a temetőbe gyomlálni.
2014. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!