Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tavaly érettségiztem és hiába...

Ameoland kérdése:

Tavaly érettségiztem és hiába voltam év közben 4-es/5-ös, kettes lett a matekom sajnos pedig ebbe gondolkoztam tovább. Ezt a tantárgyat meglehet otthon tanulni az embernek magától, vagy mindenképpen tanár lenne szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 10:48
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mindenképpen tanárral, mert az általad leírtak alapján nem tanultátok meg az alapokat sem a középiskolában. Ezen kívül töltsd le az előző évek érettségi feladatsorait, és oldd meg őket.Ezzel vissza tudod ellenőrizni, hogy mik azok a feladattípusok, amiket nem tudsz/értesz, és ahhoz kérj segítséget.
2014. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

És hova tanultál volna tovább vele?

Én 3-4es voltam végig a gimnáziumban és írtam egy max pontos érettségit matekból.

Mondjuk egy erős gimnáziumba jártam. Én úgy készültem a matek érettségire, hogy az összes eddigi érettségit megcsináltam, utána pedig amit elrontottam feladatot utólag újra átnéztem. Illetve vannak érettségi felkészítő könyvek, amelyekben matek érettségi feladatsorokhoz hasonló feladatok vannak megoldással. Vettem egy ilyen könyvet és végigrágtam magam azokon a feladatokon is és mindig a típus hibáimat megjelöltem és azokat újra és újra megcsinánáltam, amíg nem ment. Illetve az összes addigi matek füzetemet is átnéztem újra. Erre nyilván sok időt kell szánni.

2014. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!