Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kitört mind a két foga fent...

Kitört mind a két foga fent elől 7 éves yorkiemnak. Nem fájlalja eszik ugyanúgy mint eddig. Állatorvos szerintetek mit csinálna vele?

Figyelt kérdés
7 éves yorkiemnak tegnap vettem észre, hogy a felső első két foga hiányzik az egyikben talán még a csonk is ott van. Nagyon sokat rág a mai napig ezért a fogköve se volt olyan vészes de lehet, hogy le kellene szedetni a többi fogáról. Csak félek, hogy nem fog felébredni az altatásból :( Nagyon kis méretű 2 kg-s. Egyszer már el volt kábítva kölyökként mikor nem esett ki a tejfoga. De valószínű megint ez várna rá, hogy azt a csonkot eltávolítják illetve a fogkövét leszedik. De nagyon félek az altatástól :(
2014. márc. 13. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A keverék kutyámnak is kitört az első két foga 10-11 évesen. Ő sem fájlalta. Rendesen evett. Nem vittem orvoshoz. Aztán a két törött fog kihullott egyszerűen. Ez sem fájt a kutyámnak. Örült, hogy megszabadult tőlük, mert láttam, hogy labdázás után mindig öltögette a nyelvét, hogy kiszedje a törött fogakat.
2014. márc. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A keverék kutyák masszívak :) Mi nekünk amúgy is menni kell dokihoz féreghajtás miatt meg majd oltás is lesz. Kíváncsi vagyok mit mond majd rá.
2014. márc. 13. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy átlagos állatorvos nem fog tudni vele mit kezdeni. Fogorvoshoz kellene elvinni.
2014. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Lehet, hogy nem kitört, hanem kihullott ínysorvadás miatt.

Azért nézesd meg dokival, hogy ténylegesen nem maradt e benne csonk.

2014. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedden megyünk megbeszélt időpontunk van, elvileg fogkő eltávolítás lesz meg nyilván a csonkot is eltávolítja az orvos neki ha benne van. :/
2014. márc. 16. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!