Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek felmentes kene, de hogyan?

Matek felmentes kene, de hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon rosz vagyok matekbol. Alsos 2.-os korom ota atrugdostak egy kettesel. Potvizsgaztam is mar belole evet is ismeteltem mivel keptelen vagyok felfogni/ertelmezni a feladatokat :'( gyakorlok de nem megy. Jartam mar tanarhoz de akkor sem ertettem mit miert meg hogyan. A szuleim megint tanarhoz akarnak kuldeni de szerintem csak penz kidobas. Mondtam nekik hogy megkene probalni ezt a felmentes dolgot de nem vesznek komolyan. Azt hiszik hogy csak szimplan nem ertek egy-ket dolgot. De en tudom hogy ez remenytelen. 1.00 az atlagom....

16/L


2014. márc. 29. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ezzel valami pszichológushoz kell menni, aki felméri a képességeid, aztán ad egy papírt arról hogy diszkalkuliás vagy. Ha a szüleid nem mennek bele hogy szakorvoshoz forduljatok ezzel a betegséggel, akkor fogd meg magad és menj el egyedül.

[link]

2014. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dyscalculia a számolási nehézség neve. Itt lehet jelentkezni egy vizsgálatra, amiből kiderül valós-e a probléma:

[link]

2014. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a helyi nevelési tanácsadó és Pedagógiai Szolgáltató Központba mentem el, amikor 17 voltam, mert nekem is elegem lett a mindennapos, matek miatti gyomoridegből, és már esélytelen volt, hogy kettessel megússzam az évvégét, osztályt ismételni meg semmiképp nem akartam. Itt beszélgettek velem, gyerekkori traumákat keresgéltem, azt gondolom. Én végül is tudtam mit mondani, a szüleim vállóoka megviselhetett volna, de nem így volt, ezt persze nem hangoztattam. Szóval volt egy kis beszélgetés, aztán feladatokat csináltattak velem, olyan primitíveket, mint 3+5, vagy jegyezz meg fejben 10 számjegyű számokat. Úgy mentem oda, hogy majd ráteszek egy lapáttal a bénaságomra, mert mindenképp akartam már a felmentést, de amikor ott van az ember előtt, hogy mennyi 2+3, nem bírja ki, hogy ne az ,,igazat" írja oda. Persze feladatról feladatra ,,elmélyül" a dolog, jön a szorzás-osztás, aztán a hányadok, aminél már abszolút nem voltam képben, így végül is megkaptam a felmentést anélkül, hogy színészkedtem volna. Nyilván egy olyan ember, akinek a matek megkeserítette az iskolaéveit, úgysem olyan pályát választ, ahol számolni kell. Én érettségi után bölcsész karra mentem, nem érzem magam hátrányban, ahányszor jelentkeztem egyetemre, oda jutottam be, ahova szerettem volna. Persze matek helyett másból kellett érettségizni, és az infót választottam, nem volt vele gond, előrehozottan csináltam meg, és egész jól sikerült. Remélem, sikerült valami használhatót mondanom. :)
2014. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyerekkori traumákat keresgélteK*
2014. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!