Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önköltséges hallgatónak miért...

Önköltséges hallgatónak miért nincs semmi esélye ösztöndíjat kapni?

Figyelt kérdés
Attól, hogy nem sikerült elérni az ponthatár amelyen belehetett kerülni államilag támogatottra, attól még szeretne tanulni. Attól, hogy kipengeti a félév árát (diákhitellel) az nem azt jelenti, hogy annyira elvannak eresztve otthon. Minden drágább nekem, én 2x -esét fizetem a kollégiumi díjnak is az miatt, hogy önköltséges vagyok, igaz a szakomon a többség az. Az államilag támogatott gazdinfósok meg kitudja mennyi pénzt kapnak egy hónapra és tanulni meg semelyik nem tanul (tisztelet a kivételnek!!)... Legalább egy egyszeri szoctám lenne vagy valami...annyira hülye ez a rendszer
2014. márc. 30. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha annyira jól tanulsz, akkor átkerülhetsz államira. Innentől kezdve tárgytalan a kérdés.
2014. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor kerülhetek át ha valaki kikerül valahogy az államilag támogatott helyről. Pont ma olvastam utána. Nagyon kevés államilag támogatott hallgató van a szakomon. Mindegy, befejezem a panaszkodást és próbálom a lehető legjobbat kihozni a helyzetemből
2014. márc. 30. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:

én sem tartom igazságosnak, legalább szociális ösztöndíjra lehetne bárki jogosult.

valami kiskaput biztos lehet találni a HÖK-ösökkel, érdeklődj utána, ha tényleg nagy szükséged van a pénzre.

2014. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan mióta tanulok (tanulmányaimat diákhitellel fedezem) a kapcsolódó költségek miatt kb 100 ezer forintnyi csekk gyülemlett fel (igaz apám nem igazán hajlandó munkát keresni de ezzel nem tudok mit tenni)
2014. ápr. 1. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!