Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben ha orvosin szeretnék tovább tanulni, de a bioszt és a kémiát is csak 1 évig tanulom?

Figyelt kérdés
Most 10-es vagyok, mikor ebbe a suliba jelentkeztem mèg nem tudtam pontosan, h mi is szeretnék lenni, viszont mostmàr tudom.. És szerintem értelme már nem sok lenne sulit váltani. Van még valami lehetőségem?

2014. ápr. 4. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
fogod magad és megtanulod egyedül, vagy magántanár, de ha lehet fakt.ot választani jövőre akkor vedd fel mindkettőt
2014. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne iskolát váltani, és átmenni olyan gimnáziumba, ahol erős a biológia és a kémia. Egyedül orvosira nagyon nehéz felkészülni.
2014. ápr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ha jövőre felveszem a 2 tárgyat akkor is tudok mind a 2-ből emel érettségit tenni ?
2014. ápr. 5. 08:41
 4/17 reptoid ***** válasza:

Tudsz, persze.

Ha a jelenlegi sulidban nem lesz már kémia és fizika órád, akkor is tehetsz érettségit. Ennek nincs köze ahhoz, hogy mennyi ideig tanultad, csak ahhoz, hogy tanultad.


Sulit váltani akkor van értelme, ha az egyedül tanulás nem nagyon megy, szükséged van arra, hogy órán rágják a szádba a dolgokat.

2014. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 reptoid ***** válasza:
Biosz, nem fizika, bocs :D
2014. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így már tisztábban látok sokkal, de még lenne két kérdésem :D Az első h érdemesebb a kémiát választani biosz mellett vagy jó a fizika is? A második pedig, hogy az emelt érettségi, h működik, kinek kell majd jeleznem, h nekem ebből a 2 tárgyból ez kell?
2014. ápr. 5. 11:51
 7/17 reptoid ***** válasza:

Majd amikor végzős leszel, akkor úgy félév környékén ki kell tölteni egy érettségis jelentkezési lapot. Arra kell majd beírni, hogy miből milyen szinten szeretnél.


Fizika vagy kémia?

A nagy átlag kémiával megy, fizikások lényegesen kevesebben vannak. Amikor én kezdtem, akkor a 25 fős csoportban ketten voltunk csak, akik fizikával mentek. Klasszikus, középiskolára épülő kémiára tulajdonképpen csak elsőben lesz szükséged. Ha nem is megy, először úgyis tanultok orvosi kémiaszerűséget, ott végül is mindent elmondanak, amire szükséged lesz később. Nyilván ha nincs kémiás alapod, nehezebb lesz ezzel a tárggyal megküzdeni. Később viszont úgyis belerázódsz, meg ilyen számolásos dolgokra nem is nagyon lesz szükség.


Fizikátok is lesz elsőben, nyilván az könnyen fog menni, ha fizikával mész, de a fizikának inkább a későbbi években lesz nagyobb haszna pl. élettanból majd.


Szemináriumokon mikor valamilyen problémát felvetettünk, akkor én meg a másik fizikás mindig másik irányból közelítettük a dolgot, mint a csoport nagyrésze. Én ezt nagyon élveztem :D

Meg amúgy szerintem a fizikára készüléssel jobban megtanulsz "tanulni".

2014. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi még egyszer a segítséget :D Így már nyugtatóbb a helyzet, ha mondjuk biosz tanáromnak ezt az egészet elmondanám ő tudna segíteni szerinted?
2014. ápr. 5. 13:26
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek csak nagyon érdekel a téma, mert annyi mindent hallottam ezzel kapcsolatban, hogy muszáj nekem is utána nyomoznom, hogy tisztább képet kapjak :D
2014. ápr. 5. 13:28
 10/17 reptoid ***** válasza:

Mondd el neki nyugodtan. Simán előfordulhat, hogy vannak neki könyvei, anyagai, és azt odaadja neked.

Esetleg magántanárként is felajánlhatja magát (úgyis csak 1 évig tanít vagy tanított, érdekkonfliktusba nem fog kerülni), vagy esetleg egy felkészültebb kollegáját.

2014. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!