Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dolgozni egyetem mellett és...

Dolgozni egyetem mellett és hamar visszafizetni a diákhitelt, vagy majd utána visszafizetni?

Figyelt kérdés
Egy nehéz kérdés előtt állok. Tavaly kezdtem az egyetemet, közgazdász képzésen. 460 volt az államin a ponthatár, ezért önköltségesen vagyok. Felvettem a diákhitel 2-t, mert a szüleim nem tudnak ilyen téren támogatni. Amennyit tudok, dolgozok suli mellett, hogy folyamatosan tudjam visszafizetni. Viszont így kevesevvet tudok tanulni, a barátaimmal lenni, a hobbijaimat űzni, sportolni, és nagyon fáradt szoktam lenni a nap végére. Ti mit választanátok? Továbbra is dolgoznátok suli mellett, és mire befejezitek a sulit a nagy részét vissza tudnátok fizetni? Vagy nem dolgoznátok suli mellett, tudnátok rendesen tanulni, mindenre lenne időtök amire szeretnétek, normálisan élni a fiatalkorotokat, viszont egy kb 1.2 milliós hitellel kezdenétek az életeteket?
2014. ápr. 5. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha lehetőségem van rá, akkor visszafizetném inkább az egyetemi éveim alatt.

Ha a megélhetésedre nem kell a megkeresett pénzedből költened és félretudod ezt tenni a hitelre, akkor én azt mondom sokkal előrébb jutsz, ha már most gondolsz ilyen szempontból a jövődre.

Egy fiatalnak azért vannak céljai. Lakás, autó, család, stb. Jobb mindent hitelt mielőbb letudni és nem csak tologatni magad előtt, mert utána majd jön a következő egy kicsi lakásra, az is hozzáadódik ehhez. Inkább élj egy kicsi "merevebben", de tudd le a tartozásodat mihamarabb, én amondó vagyok.

2014. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat. :)
2014. ápr. 9. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!