Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érné meg jobban,...

Hogyan érné meg jobban, szakma vagy egyetem?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy két év múlva érettségi, és döntenem kell hogy maradok még a suliban +2 évet gépésztechnikus szakképzésen, vagy mennyek inkább egyetemre? BME-be szeretnék bejutni. Tudom még 2 év van hátra szakközépből, de ilyen témában mindig előre gondolkodom. Előre köszönöm a tanácsokat, segítségnyújtásokat.

2012. szept. 12. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha fiú vagy akkor egyerős szakma az lehet, hogy többet ér! Sok diplomás munkanélküli van...(sajnos) Persze jól néz ki az a diploma meg hasznos és előnyt jelent. Igazából ezt rengeteg tényező befolyásolja. Vég van hátra 2 éved és ez idő alatt is rengeteget változnak a dolgok... Ha külföldön szeretnél dolgozni akkor viszont diploma (szakmát még utána is tudsz tanulni).

Ha lány vagy akkor meg egyértelmű a továbbtanulás, ne is gondolkozz a szakmán!

A BME egy nagyon jó suli. Külföldön is szívesen fogadják az ott végzetteket. (nem azért írom ennyiszer a külföldi munkavállalás mert rá akarlak beszélni, de itthon egyszerűen nem becsülik a munkát...)


Ui.: Nagyon becsülendő, hogy már most ezen gondolkozol, hisz ez nagy mértékben befolyásolja a jövőd! TANULJ, TANULJ, ne érdekeljen, hogy esetleg strébernek tartanak... Te legalább nem leszel hajléktalan! :)

2012. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
fiú vagyok, és a céljaim végül is külföldre vezényelnek, mert mint mondtad Magyarországon nem becsülik a munkát, a fizetés nem kielégítendő, meg a sok adó... Nem aggódom hogy ha strébernek fognak tartani, lehet hogy most nekik van nagy hírnevük, és kicsípett csajokkal vannak, de később nekem lesz luxus Audim és tej gazdag életem. Remélem így lesz, és megteszek minden tőlem telhetőt.
2012. szept. 12. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az azért kicsit sok amit az első írt :D Nekem az unokahúgom szakmát tanult mert nem szerette annyira az iskolát és nagyon nem is húzta a szíve az egyetemre, konkrétan fodrász lett és így 3év után (persze idő kellett de pár hónap alatt elkezdtek működni a dolgok) itt Budapesten kb. 200-300ezer forint között keres. Az sem elvetendő dolog.

No meg a fiúknál sem mondható az ki, hogy egy szakma mindenképpen jobb illetve, hogy egy diploma nem ad munkát. Minden attól függ mit szeretne csinálni az illető illetve milyenek a képességei és végső soron mennyire piacképes az a diploma vagy szakma.

Szóval ha pl. BME-n akarsz fizikusnak menni vagy valamelyik mérnöki szakra valószínű nagyon nem lesz gondod az elhelyezkedéssel. A szakmát sajnos nem ismerem szóval azzal kapcsolatban nem tudom mi a helyzet :x

Igazából mérlegelni kell, hogy szeretnél-e még tanulni bírnád-e és szeretnéd-e ezt csinálni 30-40-50éven át. Ugyan így szakmánál is.

2012. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze hogy szeretném! Jelenleg is imádom amit csinálok, szakrajzból csak ötösöm volt, idén átvette a helyét a gyakorlat, de a gépek,fúrók,esztergálók láttán már jól érzem magam az órán. Már nagyon várom hogy használhassam is őket.
2012. szept. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!