Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai gimnazista szakközepes...

A mai gimnazista szakközepes korosztály érdekli az egészség-betegség, életmód. Sport-táplálkozás- betegségemelőzés témakör? Ha nem miért em ha igen mi érdekel leginkább?

Figyelt kérdés
2009. dec. 20. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, vagyis a mi osztályunkba ez a tapasztalat.

Pl az osztály 50%-a jár esténként futni, próbálunk egészségesen étkezni, mozogni,és még sorolhatnám...

2009. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat betegség megelőzés témakör:)
2009. dec. 20. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Van akit érdekel biztos:) De általában ha tinik közé bemész előadást tartani az AIDS megelőzéséről, röhögésen kívül nem sok mindenre számíthatsz. Meg hiába mondod nekik, h ne dohányozzanak, mert tüdőrákot kapnak, ezzel már nem sok mindenkit tudsz meggyőzni:S
2009. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én már régen nem tartozom ebbe a korosztályba, de ismerek pár srácot. Nekem velük kifejezetten rosszak a tapasztalataim: Borzalmas a táplálkozásuk, azt hiszik, hogy a gyorséttermi kaja a király, rendszertelen az egész életmódjuk, kikérik maguknak, ha egy kis futásra próbálom rávenni őket. Láthatóan fogalmuk sincs a témáról, úgy vélik, hogy az egészség az csak úgy van, illetve lesz, nem kell vele foglalkozni, arra se igen jöttek rá, hogy ez az életmóddal összefügg. Bár csak ne lenne ez tipikus! Várom én is a további jelzéseket.
2009. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

21:35 Betegség megelőzés nem csak a dohányzás és az AIDS. Sajnos ezeket nyomatják ,meg a nemi betegségeket.


De pl te tudtad ,hogy megfelelő mennyiségű C-vitamin bevitelével sok felső légúti és más betegséget is megelőzhetsz?

Vagy érdekelne pl,hogy melyik gyógynövénnyel tudod kikúrálni a náthádat a felfázást vagy tudsz fogyni?

Ez mind a megelőzés kategória:)

2009. dec. 20. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem nem különösebben. Tisztában vagyok a dolgokkal de nem mosok kezet naponta 10x és nem mosom a fogam minden étkezés után, és ha én kólára vágyom épp akkor nem fog visszatartani az hogy egészségtelen. Természetesen mértékkel. Nem iszom, nem dohányzom. Sportból csak azokat szeretem amiket kutyával lehet csinálni és a röplabdát. Ritkán csinálom ezeket, sétálni szoktam többet. Sokszor nem öltözök fel rendesen, és nem vigyázok a betegekkel... De kb 7. óta nem voltam betegséggel orvosnál, nem vagyok túlsúlyos. Lehet hogy csak szerencsém van.
2009. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21:35-ös vagyok. És igen, tudom a prevenció összes szintjét, meg is kellett tanulnom:D Csak úgy gondoltam, ha a fiatalok már az AIDS-en meg a tüdőrákon is csak vihogni képesek (tisztelet a kivételnek), akkor sok jóra nem lehet számítani:)
2009. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!