Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Memóriagyengeségem van! Ilyen...

Memóriagyengeségem van! Ilyen betegség létezik?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.-es vagyok egy gimnáziumban, és már egészen általános iskolától nem megy a matematika. Bukásig fajult már a helyzetem, így utánanéztem egy bizonyos diszkalkulia nevű betegségnek(számolási zavar). Múlt héten kezdtük el csináltatni ezt a tesztet, de eddig azt tapasztalta a pszichológus illetve a tanárnő, hogy nem számolási zavarom, hanem komoly memóriagyengeségem van. Ha valóban ez a bajom, akkor kaphatok erről valamiféle papírt? Mert ha diszkalkuliám lenne, akkor érettséginél kapnék plusz pontokat, és valamilyen szinten fel is lennék mentve a matematika érettségi alól.
2011. febr. 22. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha ezzel kapcsolatban mondjuk a pszichológust vagy a tanárnőt kérdenéd, akik ezt mondták?

Az érettséginél nem jár pluszpont, a felvételinél jár a disz-eseknek.

Valamilyen szinten fel lennél mentve matekérettségi alól? Mi az, hogy valamilyen szinten? Ha diszkalkuliás vagy, akkor nem kell matematikából érettségizned. Valamilyen szinten... wá.

2011. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért írtam így, hogy valamilyen szinten, mert konkrét dolgokat nem tudok róla. Egyelőre a tüneteit néztem meg, hogy egyáltalán nálam észlelhetőek-e.

A tanárnőt és a pszichológust pedig meg fogom kérdezni, de amíg nincs lehetőségem rá, gondoltam felteszem a kérdést ezen az oldalon, hátha valakinek ez a foglalkozása. Meg hát köztudott, hogy itt olyan segítőkészek és kedvesek az emberek.:)

2011. febr. 22. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!