Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné újból megpróbálni az...

Megérné újból megpróbálni az asztalos szakmát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami jó kézügyességű,tavaly szakközépben tanultam asztalos irányzattal,viszont nem ment túlságosan mert kéthetente volt egyszer.Viszont szép szakmának tartom és valamennyire még talán érdekel is,de a gyakorlati része nagyon nem ment :\ érdemes lenne újból nekiugrani,szakmunkásként ha az idei év nem sikerül? matekból nagyon rosszul áll a szénám,viszont minden másból hármas,négyes vagyok.a válaszaitokat előre is köszönöm! 17/f

2014. ápr. 16. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az asztalosság az egyik legszebb és leghasznosabb szakma, csak sajnos ezen a téren is nagyon mélyre süllyedt az oktatás színvonala. Érdemes megpróbálni, de csak akkor, ha a szakmai ismereteket egy valóban jó asztalos mellett tudod elsajátítani. Ilyen pedig kevés van !
2014. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából remek asztalos mestereink vannak az iskolában,csak sajnos én vagyok ilyen botkezű :\
2014. ápr. 16. 18:52
 3/3 supra01 ***** válasza:

Szia!

Ha alapból "ügyetlen" vagy a szakmához, akkor ezen nehéz javítani. Sok gyakorlással persze valamennyire orvosolható a dolog.

A másik része az elmélet. Ha matekból kettes vagy akkor nincs mese, neki kell állni tanulni. Mert megtanulható. Menj magántanárhoz. És tanulj napi 3-4 órát legalább. És legyél mindenből 4-es, 5-ös, és gyakorold be a gyakorlatot, és elmehetsz technikumba vagy egyetemre is és akkor az asztalos szakma közelében leszel, de nem kell effektíve kétkezi munkát csinálnod, amiben "ügyetlen" vagy. Pl. lehetsz CNC-s, ma már tele van a faipar ilyen gépekkel.

2014. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!