Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mentőtiszt vagy szülésznő?

Mentőtiszt vagy szülésznő?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, egészségügyi szakközépiskolába járok és egészségügyi alapismeretekből szeretnék érettségizni jövőre. Mentőorvos szeretnék lenni, de sajnos nem vagyok kitűnő tanuló,így államilag támogatottra kizárt hogy felvesznek, ráadásul nem tervezek biológiából, fizikából meg pláne emelt szintű érettségit tenni, az anyagiak miatt pedig nem engedhetjük meg magunknak, hogy millókat fizessünk ki 6-7 évre.

Így döntöttem amellett, hogy ha már nem mentőorvos, akkor mentőtiszt szeretnék lenni. Sokan próbálnak lebeszélni, hogy nekik nem könnyű, rengeteg rosszat élnek meg, de úgy érzem, hogy én nem riadok ettől vissza, egész életemben segíteni akartam az embereken, és fizikailag, illetve lelkileg is bírom a terhelést.

A másik ötletem az, hogy esetleg szülésznőnek tanulok. Szépnek szép szakma, de erről sem hallottam sok jót, fizetés szempontjából pláne nem, bár én nem milliomos szeretnék lenni, de nem akarok éhen halni.


Szóval mentőtisztek és szülésznők várom a tapasztalataitok. Mit szeretsz a munkádban? Miért ezt választottad? Hol tanultál? Hogy vettek fel? Milyenek voltak a tanulmányaid az egyetemet megelőzően? És ha nem túl indiszkrét a kérdésem kb. mennyi egy mentőtiszt v. szülésznő fizetése (akár pályakezdőként)?


Köszönöm a válaszokat! :)



2014. ápr. 17. 18:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!