Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki bukik egy tantárgybó...

Ha valaki bukik egy tantárgyból érettségi előtt, akkor attól még leteheti másból az érettségit? És ha igen, akkor utána pótérettségit mikor tehet?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha barmibol megbuksz, nem mehetsz erettsegire. Elobb potvizsgat kell tenni a bukott targybol, utana lehet erettsegire jelentkezni.
2014. ápr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudom,hogy nem mehetsz addig,amíg nem pótvizsgáztál abból,amiből buktál.Sikeres pótvizsga esetén mehetsz pótérettségire októberben.
2014. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 19. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk úgy van, hogy ha olyan tantárgyból buksz ami kötelező pl matek, magyar stb... akkor mehet azokból a tantárgyakból amik sikerültek.

De ha olyan tantárgyból buksz ami töltelék tantárgy szóval, tesi, kémia, földrajz akkor nem mehetsz semmiből se, augusztusban az adott tantárgyból pótvizsga és októberben érettségi.

2014. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is így hallottam, de biztosra akartam menni, ezért inkább megkérdeztem. :) Köszönöm a választ! :)
2014. ápr. 19. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Az első két válasz 100%-ban hasznosnak volt jelölve, pedig 100%-ban rossz. A harmadik válasz csak félig rossz. Elképesztő, milyen hozzá nem értéssel válaszolgatnak itt emberek, és milyen felelőtlenül vezetik félre akérdezőket, akik meg mindent bevesznek, csak mert le van írva.


Úgyhogy kivételesen nem csak a helyes választ adom meg, hanem a forrását is.

[link]

100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról

12. §

(14) Ha a jelentkező az adott vizsgatárgyból az érettségi vizsgát azért nem kezdheti meg, mert nem teljesítette a vizsgára bocsátás feltételeit, a jelentkezését törölni kell. A törlésről az igazgató határozatot hoz.


(15) A tanuló kérelmére a rendes érettségi vizsgáját előrehozott érettségi vizsgára kell változtatni bármely érettségi vizsgatárgy esetében, ha rendes érettségi vizsgára jelentkezett, azonban a középiskola utolsó évfolyamán nem tudta befejezni a tanulmányait.


Ez azt jelenti, hogy csak abból a tárgyból nem lehet érettségizni, amiből bukik valaki, minden másból igen, és ez előrehozottnak számít. Amikor megvan a javítóvizsga, akkor lehet jelentkezni abból a tárgyból a RENDES érettségire (pótérettségi nem létezik, lásd ugyanott), és utána jön a bizonyítvány. Ha nem érettségi tárgyból buksz, akkor mindenből lehet érettségizni előrehozottként, majd a javítóvizsga után újból jelentkezni az érettségire, és vizsga nélkül jön a bizonyítvány.

Nincs olyan, hogy nálunk meg máshol, mert ez a jogszabály az egész országban egyformán érvényes és hatályos.


Üdv: egy hozzáértő, aki jogszabályokra alapozza a válaszait.

2014. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő válasz nem 62%-ban hasznos, hanem 100%-ban. Tehetsz érettségit azokból az érettségi tárgyakból, amiből nem buktál meg. Majd leteszed augusztusban a javítóvizsgát, és az őszi érettségin leteszed a hiányzó vizsgát, vagy ha nem érettségi tárgyból buktál, akkor ősszel átveszed az érettségi bizonyítványt. De inkább ne bukj meg!
2014. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm akkor a HELYES! felvilágosítást! :) :D És nem tervezem megbukni, de a matekkal hadilábon állok már 9. évfolyam óta :(
2014. ápr. 26. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!