Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon nehéz így,...

Mit tegyek? Nagyon nehéz így, ha még meg is engednék a szüleim, hogy itthon legyek megint 1évig hallgathatnám, hogy semmittevő vagyok, de az se biztos, hogy megengedik, érettségivel pedig munkát tuti nem kapok. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta orvos szerettem volna lenni, emiatt mentem gimnáziumba,de nagyon gyenge volt a kémia-biológia fakultáció le kellett adnom, aztán családi tragédia történt és 1-2évig szinte nem is "éltem", csak úgy voltam. A szüleim úgy tudják most mérnökire megyek, nem rajonganak érte, de úgy vannak vele, hogy csak már menjek valahová, legyek kollégista és hagyjam őket "élni". Az én vágyam viszont az orvosi, de most már késő elkezdeni tanulni, ki kellene hagynom legalább 1 évet, aminek ők nem igazán örülnének, ráadásul halasztanom is kellett gimiben amitt a bizonyos tragédia miatt, de ebbe most nem szeretnék bele menni, viszont a halasztás után is elég nehéz volt, az én sulim amúgy se ér sokat, alig tanítanak +nem igazán tudtam mit kezdjek magammal, így tavaly nem vettek fel mérnökire, mondjuk a bme-t céloztam meg, tudom, hogy az épp túl magas ponthatár, de egyszerűen képtelen voltam teljesíteni. Mos októberben írtam egy 85%os informatika érettségit, évvégén újra megyek, hogy ha lehet sikerüljön még jobban, meg igyekszem egy matek 80-90%ot összehozni, mert ez a reális, és most már elérhetővé vált számomra is, legalábbis az esély megvan. Az olyan válaszokkal kíméljetek, hogy ne legyek orvos, mert akkor csak ezt akarnám, most ez elég irreális + a körülményeken sok múlik szerintem, ha olyan egyszerű lenne, akkor akár 2 évet is halasztanék és tanulnék, de nem csak rajtam múlik, ki talán nem raknának a szüleim, ha otthon maradnék még 1évet, de megéri ez? Nem szeretnék még több veszekedést, már elegem van belőle, és mivel nem tudom magam eltartani muszáj, hogy "lenyeljem" ezeket.
2009. dec. 22. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem van olyan orvos ismerősöm aki előbb közgazdász lett, elkezdett dolgozni és akkor jött rá, h orvos akar lenni

munka mellett készült fel a felvételire, orvosi egyetem mellett, hétvégén dolgozott

ma elismert orvos, jó szakember

2009. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Például elmehetsz dolgozni... HA el akarod tartani magad, máshogy nem nagyon fog menni.

Érettségivel is tudsz dolgozni, hogy eltartsd magad, én is suli közben dolgozok, 19 leszek tavasszal, idén érettségiztem. Nem kell finnyásnak lenni a munkával, meki, tesco, gyárban meló, stb jó addig is, míg nem vesznek fel. Szerintem.

2009. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És mit szólnál a biomérnökhöz? Vagy olyan mérnökhöz, aki orvosi műszereket tervez.
2009. dec. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmiféleképpen se add fel az álmodat.

Ha annyira nagyon orvos szeretnél lenni, akkor halassz 1-2 évet. Amit a szüleid mondanak, azokat ne akard meghallani.

(az egyetemen az orvos növendékek 5, illetve 6 évig tanulnak)

Majd ha meglesz a diplomád és sikeres orvos leszel, akkor a szüleid majd csodálkozni fognak.

Sose add fel az álmaidat!

2009. dec. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok bunkó lenni, de a családi tragédia halál volt? Ezért akarsz orvos lenni?
2009. dec. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

23:28 Nem vagyok finnyás, de itt a közelben nem találsz tescot, se mekit, se semmit, kb az utazás többe kerülne, mint a bérem.


utolsó: Nem halál volt.


Köszönöm az eddig hozzászólásokat.

2009. dec. 23. 09:22
 7/10 A kérdező kommentje:
első: Az egyetem 1.2millió/félév, ezért vacilálok annyira, ha elvégzek egy mérnökit, utána egy közgázt vagy bármit elvégezhetek munka mellett, ha keresek, de egy orvost, elég necces.
2009. dec. 23. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Most ezt nem teljesen értem. Nem vettek fel, akkor most mit csinálsz? Otthon vagy? Orvosira akarsz menni, akkor miért az infóval baszakodsz?

Most otthon vagy, és jövőre is otthon lennél?

Miért nem kezdtél már el foglalkozni a nyáron, a biosszal meg a kémiával, ha orvosira akarsz menni? És akk 1 évet halasztottál volna.

Én pont ilyen helyzetben vagyok. Jogra akarok menni, egy jó emelt törit már letettem, már "csak" egy ismétlő magyar van, meg egy nyelvvizsga. Én is hallgatom itthon, de nem érdekel. Lehet később baromira megbánnám, hogy nem mentem tovább tanulni. Anyám már meg is bánta...

2009. dec. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a mérnökit fizetősön végzed, akkor utána az orvosi lehet támogatott nem?

Amúgy próbáld meg velük megbeszélni, mond, h neked ez az álmod, ezt szeretnéd csinálni...a támogatásuk nélkül nem nagyon tudod elvégezni az orvosit, mert iszonyat drága még államilag támogatotton is...

2009. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi de ezzel a hozzáállással nem hiszem h sokra vinnéd. Igaz, orvosi mellett nem tudnál dogozni, de tudnál koliban lakni és nem otthon. Sokan vannak még rosszabb helyzetben.. Tanulni neked kell, ne a sulit okold h nem adja le az anyagot és az is hülyeség h tanulni késő. Amit én tennék: Vmi munkát keresnék arra az 1 évre, ha lehet elköltöznék rokonhoz vagy vmi olcsó albiba h ne legyek otthon, esténkén és hétköznap pedig tanulnék. nem értem én sem nyár óta miért ne tudtad volna nyomatni a kémiát és bioszt, ha ennyi idő alatt a gimis anyagot nem tudod emelt szinten megtanulni akkor orvosin első évben lemorzsolódnál. meg ha a mérnökire nem vettek fel, kevés az esély az orvosira.. 80-90%os matek sem elég néha. Sztem szállj le a földre és próbálkozz vmi testhez állóbbal.
2010. febr. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!