Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Mit gondoltok...

Miért van ez? Mit gondoltok erről, csak engem bosszant?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni, közben meg ismerőseimtől azt hallom, hogy 100%-os az elhelyezkedés egyes egyetemeken (és most nem az ELTE-ről van szó, bármely meglepő is), meg mennyire jól jönne xy-nak egy jogász. Illetve milyen menő a BME-n villamosmérnöknek vagy informatikus-mérnöknek tanulni, mégis mindenhová több éves tapasztalat kell, nem lehet mindenki a legjobbak között(persze talán itt a legkevesebb a torzítás, ahogy megfigyeltem), illetve milyen jó manapság szakmunkásnak lenni, dől a lé, a környezetemben nem ezt tapasztalom, épp, hogy meg tudnak élni. A legnagyobb gondom pedig a HVG és egyéb borzasztó oldalakon található leírások, "átlagos" fizetések címszó alatt, végülis ha megnézem egy milliókat kereső szoftverfejlesztő meg egy kis rendszergazda fizetését, tényleg kijön egy szép átlag, de ez kit érdekel? Sokan meg bedőlnek.:S
2009. dec. 23. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy örülök, hogy más is észrevette, hogy a dolgok nincsenek teljesen rendben. Pont erről írtam a blogomban. Ha érdekel olvasd el. Nem teljesen a jogászokról szól, de a léyneg ugyan az. [link]
2009. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, megnézem, egyébként én mérnök leszek, szóval ezek csak példák voltak.

2009. dec. 23. 16:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én meg elhiszem,ne haragudj de az nem mérvadó hogy az ismerősöd aztmondta neked miylen jól jönne neki egy jogász.. pl pécsen a jogi karon ,a KT-s képzésnél ugy 160 körül volt a ponthatár!! (igen,az kb egy 2-3as érettségi!!!!)...többi jogi egyetmre is 5-6 szoros tuljelentkezés van. Az egy dolog hogy rengeteg jogászt képeznek de miylet? Pénzért,aköltségtéritésesre boldog boldogtalant felvesznek. Elég ha lerakod az érettségit,az már gyakorlatilag mindegy milyen eredménnyel.

Viszont ez természetesen nem a diákok hibája,aki jogász szeretne lenni teljesen megértem hogy ilyen iskolába megy,csak valahogy szerintem igy a mennyiség egyre nő a minőség a szinvonal meg egyre csökken.. Mert ugye az mindegy mi lesz belőled csak tejeljél. Amugy ez nemcsak ezen a vonalon figyelhető meg abban egyetértek:( Az nem is lenne gond hogy sok van ..ha a szinvonal megmaradna akkor két kézzel kapkodnának értük és nem lenne ennyi munkanélküli bölcsész jogász közgazdász.Mert sok van..

Ez meg hogy miylen jó manapság szakmunkásnak lenni?:-D Ezt meg nemtudom hol hallhattad,de nyilván hülyeség.. rájuk is szükség van ,nagyon is! De nincsenek könnyű helyzetben. (ők sem)

2009. dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5-6x a túljelentkezés, de nézd meg, pl. még a régi szép időbek igaz 90embert vettek fel infóra, mégis kb 4-5ember végzett, a képzés olyan sokkal nem lett könnyebb és most 500 embert vesznek fel, és szerintem jó eséllyel 100 alatt végeznek:), és akkor még lehet sokat mondtam. A szakmunkásos dolgot meg itt "hallom", ezért írtam le, itt mindenhol az jön, hát látszik, hogy aki azt írja, annak csak netes élete van. Egyébként meg költségtérítésesre valamelyik évben (talán idén is?) be lehetett jutni a minimum ponthatárra az orvosira:), szóval nem hiszem, hogy ez a mérvadó, a ponthatár semmit se jelent, elte matematikusira is bejutsz a minimummal, mégis nehezebb elvégezni, mint egy bme matekot, mivel mindkettőre volt egy kis kitekintésem ezért elmondhatom ezt, pedig ott aztán ilyen 400körüli a ponthatár, ennyi erővel nehezebb lenne egy jogot elvégezni, mint egy matematikusit:D hát nem hiszem, úgyhogy a pontok csak a szak népszerűségét mondják el, illetve, ha kevesen jelentkeznek akkor azt, hogy milyen kevés embert lehet felvenni, ugyanis ha oda is többet lehetne nagy valószinűséggel lejjebb menne a ponthatár. A ponthatár nem a minőséget jelzi!!! Bár el kell ismernem, hogy a tanítóképzőnél pont beletrafált a minőségbe és ezeket most nem bántásból írtam.
2009. dec. 25. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az a helyzet, hogy a jól jönne xy-nakl egy jogász-ból még nem lesz munka. Jogásszal valóban Dunát lehet rekeszteni, munkából már kevésbé. Párom jogász és mikor 3000 önéletrajz érkezik egy álláshírdetésre, és ennek legalább a fele tökéletes ( értsd szakvizsga, nyelvvizsga, jó helyen végzett, gyakorlat) akkor azt hiszem már el lehet mondani, hogy kicsit sokan vannak. Úgyhogy nincs igaza a barátodnak, mert nem lát bele.
2009. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem divatból mondom, mert ez tényleg így van. Van nem egy jogot végzett ismerősöm, és ők most szenvednek. Eleve 5 év mire elvégzed, aztán 3 év gyakorlat, ami idő alatt a fizetésed annyi, mintha a meckibe járnál dolgozni, utána ha az megvan, akkor próbálj meg elhelyezkedni. Nah és ez itt a probléma, mert qrvára nem tudsz. Rengetegen vannak, ha megnézed ügyvédi irodákból rengeteg van az országban, bíró, ügyész is rengeteg van. Egyik ismerősöm, pl jó sokáig egy boltban dolgozott, mert nem tudott máshova elmenni. Most változtatták a felvehető helyeket jogra, marhára lecsökkentették, vagyis a ponthatár jó magas lesz, de legalább piaci igényeknek megfelelő...


Egy másik jogász ismerősöm, aki már 49 éve joggal foglalkozik (nem elírás) ő már volt ügyvéd, ügyész is, szóval baromi nagy tapasztalata, meg rálátása van, ő baromira nem ajánlja. A telítettsége miatt, meg az, hogy egyszerűen szívás az egész. Ügyvédként alig van pénze, mert ha kevés az ügy, akkor szvsz nincs bevétel, az alkalmazottakat fizetni kell, az irodát fenn kell tartani, és mivel qrva sokan vannak, ezért alig van munka.

Amiket te felsoroltál az meg az élvonalról van. Ne a legjobban keresőket figyeld meg, mert azoknak tök mind1 milyen szakot végzettek, azok jól keresnek. Inkább a közép mezőnyt kéne figyelni, mert abból van a legtöbb...

2009. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még valami. Épp néztem állás hirdetéseket a munkaügyi központba, és megakadt a szemem egy hirdetésen. Szakácsot kerestek angliába, a munkáltató állta a kiutazást, és a szállás egy részét. Átszámítva magyar FT-ba tudod mennyi KEZDŐ fizetést ajánlottak? 1 millió forintot. Nem viccelek, átszámoltam, és nem tévedtem. A szállás olcsó, havonta 100e-ből kijön. Egy szakács, éhen nem fog pusztulni, a munkahelyén meg pláne. Egyéb költségeket, ha figyelembe veszünk, akkor egy hónapba ilyen 300-400e-t költesz el, kinti árakon számolva. (szórakozás, kaja stb.) Még mindig maradt 600-e félre rakandó pénz. Milyen szar lehet szakmunkásnak lenni...

Az itthoni helyzet, se sokkal rosszabb. Eleve keresettek, a kezdő fizetést 300e körül van... Meggondolnám ezt az egyetemi dolgot. 1-3 év alatt el lehet végezni egy szakmunkát, előbb állsz munkába, és kb. többet is keresel.

2009. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A szakmunkásokat azért többet dolgoznak, a kétkezi munka sokkal fárasztóbb, és azért mert van 1-2 jól fizető állás itt sem lehet általánosítani, amúgy lényegesen nem csökkentették szerintem a jogon se a felvehetők számát, ez nem mondható drasztikusnak. ami lényeg ha most mindenki átvándorolna a szakmunkásokhoz, az se lenne megoldás, mert akkor meg ott lennének túl sokan, talán azon kellene elgondolkozni, hogy van olyan aki szakmunkás, pedig sokkal több lenne egy átlagos képességű diplomásnál, ha ő is egyetemre járhatna, és van aki egyetemista(igaz ők vannak szerintem többen) mikor szakmunkánkásként több hasznát vennék. Mindenki a saját helyét találja meg. Ja és főleg, nem kellene ilyen sok kamu szak, az ilyen "divatos" szakok többségének, sose vették hasznát és nem is fogják, mert egyszerűen csak iskolai keretek között létezik.
2009. dec. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!