Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ausztráliában mi a kötelező...

Ausztráliában mi a kötelező idegennyelv?

Figyelt kérdés
Angliában a francia, Amerikában a spanyol, ez világos. De az ausztrál kontinensen micsoda?

2014. máj. 1. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Az angol.
2014. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az neked mióta idegennyelv? Az angol a hivatalos nyelv ._.
2014. máj. 1. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

"Angliában a francia, Amerikában a spanyol, ez világos."


Nem világos, mert nem igaz. Náluk nincs kötelező nyelvtanulás. Csak a kisebb nemzetek sajátossága, hogy forszírozzák a nyelvtanulást az általános és középiskolákban. Ha az egész világ a te nyelvedet akarja megtanulni, akkor nem neked kell alkalmazkodnod hozzájuk.

Amúgy vicces feltételezés, hogy minden amerikai tud spanyolul, illetve minden brit tud franciául. Hát rohadtul nem.

2014. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nyilván létezik nyelvoktatás és tanulás, de az FAKULTATÍV és nem megfelelési kényszeren alapul, mint itt.
2014. máj. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Annyi azért igaz ebből, hogy az USA-ban valóban a spanyol a legtöbb ember által tanult idegen nyelv (egyébként én is úgy tudtam, hogy a felsőoktatásban kötelező tanulni), de ez érthető is, hiszen a lakosság 30%-a spanyol anyanyelvű.
2014. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ausztrália ugyanúgy szövetségi állam, ahogy az USA is, tehát valószínűleg ugyanúgy nincs az egész országra érvényes egységes szabályozás. Még a sokkal kisebb Németországban is tartományi hatáskörben van az oktatásügy.
2014. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, azt nem kértem hogy menjünk bele, de tény, hogy az angolok nagyobb része franciát tanul, az amerikaiak pedig spanyolt... Me részletezzük!

Én azt szeretném tudni, hogy Ausztráliában TÖBBNYIRE (direkt hangsúlyozom, különben ebbe is beleköt valaki) milyen idegennyelvet tanulnak a gyerekek?

2014. máj. 1. 23:41
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Elmondom neked, tobbnyire a hulye Japant nyomatjak es a Koreait! Ami eleg idegesito mert nagyon nehez es semmi ertelme :D de azthiszem valahol lehet valasztani nemetet is meg franciat.
2014. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, előző válaszoló! Ezeket nem is tudtam, meglepőek.
2014. jún. 14. 23:06
 10/10 anonim válasza:
#8-aska. Az lehet, hogy te hülye vagy hozzá, mint a s*gg, de ettől még mindkét nyelvnek van értelme. Nekem is sikerült japánul megtanulnom, te sem fogsz belepusztulni.
2014. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!