Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyarosok! Nektek van...

Emelt magyarosok! Nektek van olyan könyv, amit biztosan nem fogtok elolvasni a szóbelire?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 27. 20:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
Igen, mert nem fogok érkezni, amúgy te felkészültél már az írásbelire? tudsz tippeket adni? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2014. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én elolvastam a 4 évnyi magyar könyveket és kijegyzetelgettem kulcsszavakban, hogy azt átfutva többre emlékezzek.

Azt sajnos nem tudom, hogy a 2013-as könnyebb volt-e, mint a többi, de ahogy én megcsináltam pár előző évit, szerintem a májusiak mindig könnyebbek picivel, mint az októberiek.

Amúgy meg így egy héttel előtte én azt tudom javasolni, hogy próbáld meg átnézni az előzőévi érettségiket, hogy tudd hogyan is épül fel egy ilyen. Emellett nézd át a megoldókulcsokban, hogy hogyan értékelik a kidolgozandó szövegeket. Nekem ez nagy segítség. A nyelvi-műveltségi részhez pedig nézd át a verselést (az mindig van) [link]

Többet ehhez én sem tudok mondani, mert bármit kérdezhetnek. De ha valamit nagyon át akarsz még nézni így az utolsó egy hétben, akkor az inkább a főbb magyar irodalmi személyek (Ady, József Attila, Radnóti...) legyenek.


És végül, én is nagyon parázok, de mégis csak azt tudom mondani, hogy ne görcsölj rá! Csak bánj jól az idővel, mert az elég kevés. Szorítok! :)

2014. ápr. 27. 21:46
 3/19 anonim ***** válasza:

A négy tankönyvet én is átvettem, és hozzáolvastam nagyjából a szöveggyűjteményekben szereplőket is.

Viszont emelt szóbelire sztem nem lesz annyi időm, hogy elolvassam a kötelezőket, amiket megjelöltek. Vszínű, csak beleolvasni tudok majd...

2014. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy alapból miket olvastál már el belőle régebben esetleg, de az ilyen Bánk bánt, A kőszívű ember fiait, Odüsszeiát, Szigeti veszedelmet, tehát azokat amiket órán vettünk, próbáld úgy olvasni, hogy a legfontosabb részeket elolvasod (a tétel szempontjából fontos részeket), ha meg belekérdeznek majd csak mondd, hogy már régen olvastad és kész. Ezekbe én is csak beleolvasok, hogy azért meglegyen a benyomásom róla. De amikről még csak említést sem tettünk órán, azokat mind jó lenne elolvasni. De ha nem fér már bele az idődbe, amit elhiszek, mert nekem sincs nagyon, akkor legvégső esetben, ha van belőle film, nézd meg! A tételekhez meg ajánlom a Corvina kiadó idei tételes könyvét. Szerintem elég jó, így még azzal sem kell időt vesztegetni, hogy a tételeket kidolgozod :)
2014. ápr. 30. 22:35
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is így fogok tenni. :) Néhányat a kötelezők közül régen olvastam, de pl. pont a Kőszívű ember fiait nem, és sztem erre nem is lesz idő, tehát ennél marad a film, és elemzések, kötelezők röviden stb., és köszi a tippet, a fontosabb részekbe fogok beleolvasni. Ezek mellett megvan a Corvinás könyv, emellett tudom ajánlani neked Kiss Judit: Emelt szintű érettségi magyar nyelv és irodalom 2014 c. könyvét. Abban vmivel jobban ki vannak dolgozva a tételek. Csak nála lehet megrendelni, ha érdekelne: [link]

Sztem menni fog, és neked is drukkolok! :)

2014. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na, hogy ment? :)
2014. máj. 5. 13:25
 7/19 anonim válasza:
Szerintem nehéz volt:-(
2014. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A reflektálást nagyon nehéznek találtam én is, de a többi összességében nem volt vészes. Legalábbis kb olyan volt, mint eddig. Hát nem tudom.. én sem vagyok megelégedve. Pedig ahogy nézem, a legtöbben azt írják könnyű volt...
2014. máj. 5. 17:59
 9/19 anonim ***** válasza:
Jó érzéseim vannak az írásbelivel kapcsolatban. Örülök, hogy Adyt és Pilinszkyt tették bele. És neked hogy ment kedves kérdező? :)
2014. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De reméljük azért annyira mégsem lett sz@r, mint most érezzük.
2014. máj. 5. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!