Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen az angol a kötelező...

Egyetemen az angol a kötelező nyelv, vagy németet is lehet választani? És a szakdolgozat megírásához lehet csak német nyelvű forrásokból dolgozni?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok egyetemista, de eddig németet tanultam angolul nem tudok. Muszáj lesz megtanulnom, vagy elég a német?

2014. ápr. 24. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hova jelentkezel. A diploma megszerzésének feltétele x nyelvvizsga megszerzéséhez kötött, ez szak és intézményfüggő.

Abszolválni anélkül is tudsz majd.


Az órákon nem várható el, hogy mindenki tudjon angolul. Viszont a saját felelősséged, hogy túllendülj, ha alapvető kifejezésekkel emiatt gondban leszel.


A szakdolgozat a te munkád. Azt idézel és annyit, amennyit csak szeretnél. Az értékelés majd az opponens és a bizottság feladata. Az, hogy nekik mennyire felel meg, hogy te csak ismeretlen német nyelvű forrásokat hivatkozol vagy sokrétű, ismert és elismert szerzőkre hivatkozol az majd megmutatkozik az érdemjegyben.

2014. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akármennyire is hiteles és elismert a német forrás, mivel (esetleg) nem hallottak még róla, lehet, hogy nem érne annyit, mint egy angol? Akkor sem, ha ugyanolyan elismert kutatók írták, csak a nyelvterület más?
2014. ápr. 24. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A szövegértés még nem megy annyira. Fuss neki még egyszer!


Az értékelés majd az opponens és a bizottság feladata. Az, hogy nekik mennyire felel meg, hogy te csak ismeretlen német nyelvű forrásokat hivatkozol vagy sokrétű, ismert és elismert szerzőkre hivatkozol az majd megmutatkozik az érdemjegyben.

2014. ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Á igen. Magyar fórum, majd el felejtem, itthon nem kap olyan választ az ember, amiben nem próbálnák meg ok nélkül is "kevesebbnek" beállítani.
2014. ápr. 25. 08:42
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, hogy én szemét érthetően leírtam a választ a kérdésedre és nem vagy képes értelmezni azt.

Mélységesen sajnálom. Szánom-bánom bűnömet.


Remélem azért másodjára már sikerült kivenni a választ, te nagy külföldi fórumozó ;) Tuti angol fórumokat bújsz :D:D

2014. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most én is beszólhatnék a szövegértéssel kapcsolatban, hiszen írtam, hogy nem tudok angolul.

Az első válaszodat köszönöm, nem is a tartalmával volt bajom, hanem hogy mindig szurkálódni kell valakinek.

2014. ápr. 25. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

":D:D" igen, nyilván azért írtam ezt, mert komolyan gondoltam...


Istenem...


A másik meg, hogy másokban a szálkát is, de magadban a gerendát sem veszed észre. A 4-essel te is szurkálódni akartál... De ez biztos csak magyarországi jelenség ;)

2014. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igyekszel minden mondatoddal rossz érzést kelteni egy teljesen ismeretlen személyben, aki még csak nem is bántott. Gratulálok. Arc és név nélkül főleg nagyon gerinces. Többet nem írok a válaszaidra, nem mérgezem a napomat ilyesmivel.
2014. ápr. 25. 16:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Vannak szakdolgozatok, amikben csak magyar nyelvű forrásokat használtak. Ez egyetem, de főképp szak függő. Nem tudom hogy milyen szakra szeretnél menni,de arra figyelj, hogy manapság a tudomány nyelve az angol és nem feltétlenül lesz minden témához megfelelő német irodalom. Viszont vannak olyan témák is, ahol pedig főleg az van. Nem hiszem hogy az érdemjegyen változtatna.
2014. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 Akkor ne válaszolj. Tudod, szálka és gerenda :)


#9 Egyetértek. Azt írtam, hogy az változtathat az érdemjegyen, ha abszolút ismeretlen szerző kétséges gondolatait idézi. És igen, előfordulhat, hogy német nyelven csak ilyeneket találna...

2014. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!