Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon jól tanuló emberek, ti...

Nagyon jól tanuló emberek, ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Milyen módszereitek vannak,és egy nap mennyit tanultok?

2014. máj. 1. 18:51
 1/5 f.niki18 válasza:

az én titkom a sok folyadék és a pozitív gondolkodás,nincs olyan hogy nem bírom megtanulni..

Én általában leírom a lényegét annak amit meg kell tanulni,már ezzel is rögzül az agyamban aztán olvasgatom többször is,felmondogatom magamnak és amíg azt nem érzem hogy tudom addig ezt ismételgetem...

2014. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem egy módszerem van, az hogy odafigyelek órán. A gimi 4 évéből talán ha volt 3 olyan nap, amit tanulással töltöttem. Érettségi tételeket kézzel dolgoztam ki egy füzetbe, majd vizsga előtti nap délután elővettem és elolvastam egyszer. Töri 5, Matek 3, Magyar 4, Angol 5 és Biológia 4-es lett az érettségin. Azóta egyetemre járok, egyik-másik tárgynál elég ha odafigyelek órán, de van hogy tanulni is lekell ülni, szerencsére amit egyszer elolvasok annak a 70-80%-ka megragad, második olvasásnál már majd a 100%-ot megjegyzem, bár tanulás előtt egy dupla whiskey-t beszoktam küldeni, majd mikor az első olvasás végére érek akkor a második dupla is beszalad :)
2014. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
irigyellek:D köszi a válaszokat:)
2014. máj. 4. 01:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó tanuláshoz nagyon fontos az odafigyelés az órákon. Enélkül nem megy. Be lehet magoni az anyagot az adott órára, de ez nem tanulás. Ahogy az előttem válaszoló, én is mindig kézzel dolgoztam ki az érettségi tételeket. Minden tételhez tömör vázlatot írtam. A vázlatot jól megtanultam, majd a vázlat alapján ki tudtam fejteni az adott témát. Meg is lett az eredménye. Mi már a második félévben folyamatosan feleltünk az új anyagból és a tételekből. Ezért is a szóbelire már csak néhányszor át kellett olvasni. Mindenkinek más a tanulási módszere. Én általában úgy tanulok, hogy közben szól a tv vagy zene vagy bármi más. Megszoktam a zajt a tanulás közben, egyátalán nem zavar semmi. Bár csöndben gyorsabban megmarad.
2014. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általánosban 1!! percet sem tanultam, csak az órákon figyeltem. Gimiben már néha át kellett néznem, de nem voltam nagy gondban vele. Tantárgyakra bontva:


Nyelv(ugyanazt csináltam némettel is)

Rengeteg filmet néztem, angolul angol felirattal. Az elején gyerek filmeket, utána szappanoperákat és végül rendes filmeket. Kb a nyelvtan, sebesség és a szóhasználat ilyen ütemben nehezedik :) Rengeteget olvastam angolul újságot, könyveket. A nyelvtani szabályokat amikor megtanultam akkor írtam egy két oldalt az adott példamondatokkal és így bevésődött a fejembe a helyes használat.


Töri

Ha nem volt net vagy vonatoztam vittem magammal a törikönyvet és olvasgattam. A négy kötetet így többször átfutottam, a végére már nem volt probléma vele.


Matek

Szerencsére matekot a gimiben sem kellett tanulnom, mindent elsőre megértettem. Ha nem megy akkor érdemes elmenni egy jó magántanárhoz, hogy rakja rendbe a hiányosságokat. Utána már nem lehet probléma vele.


Magyar(irodalom)

Ez volt az a tantárgy amit utáltam. Mégis mi az, hogy mire gondolt a költő? De mivel általában elfogadták, hogyha a saját verziómat adtam elő jól megfogalmazva emiatt ott se voltak rossz jegyeim. Amit meg kellett tanulni azt úgy tanultam, mint a törinél. Itt leginkább azt tudnám tanácsolni, érdekeljen! Ha nem szarod le keresztbe és megpróbálsz értelmesen válaszolni nem kaphatsz rossz jegyeket, mert elég szubjektív. +OLVASSSSS!!!44!

(nyelvtan)Leültem megtanultam. Nincs mese. Ezt se szerettem, de hamar túl voltam rajta.


Fizika, Kémia, Biosz

Szerencsére, minta matekkal, ezekkel sem volt bajom. Fizikánál és kémiánál sok esetben az a baj, hogy azt mondja a tanár: "magold be, mint egy verset!"

Csakhogy így nem tudod más helyzetben alkalmazni, csak a tanultban. Sokkal jobb ha megpróbálod elképzelni és kis lépésenként fejben 'modellezni' az akció-reakciókat. Ha nem is magántanár, itt egy egy osztálytárs aki jobban vágja az anyagot, ha elmagyarázza csodákat tud tenni :D


Anything else?

2014. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!