Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukásra állok. Szerintetek...

Bukásra állok. Szerintetek tudok javítani?

Figyelt kérdés
Bukásra állok fizikából és kémiából! Nem régen vettem észre, hogy fizikából és kémiából is elég rosszul állok! Fizika:1,1,1,2, Kémia:2,3,5,1,1,1. Fizika tanárhoz járok tanulok óráról-órára, de sajnos így sem nagyon megy a javítás, főleg fizikából, mivel a tanár pikkel rám. Amúgy 8. osztályos vagyok. Szerintetek lesz esélyem javítani? 1 hónap van hátra és nagyon félek hogy megbuktatnak.

2014. máj. 3. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizikából félévkor milyen jegyeid voltak és félévkor hányas voltál?
2014. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

Meg fogsz bukni..

Ahogy elnézem az írásodat, vagy megbuksz, vagy kegyelemből megadják a kettest, hogy takarodj onnan, ne rontsd tovább az átlagot..

2014. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kémia:3 Fizika:3,
2014. máj. 3. 17:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és félévkor Fizika:3.48=3,Kémia 2.14=3,inkább a fizikától félek,pedig mindent megteszek hogy engedjenek át! :(
2014. máj. 3. 18:11
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
+bux
2014. máj. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs mit tenni addig is tanulok aztán majd meglátom mi lesz.
2014. máj. 3. 19:10
 7/10 Hominida ***** válasza:
91%

Ha félévkor 3-as voltál ezekből, akkor valamit azóta nagyon elcsesztél. Nőügy, pasiügy, bulizás, blogolás, akármi, találd meg, hogy mi szórta szét ilyen tragikusan a figyelmedet, majd egyszerűen szüntesd meg azt a tényezőt. Egy hónapra elutazol Belső-Mongóliába, nem leszel elérhető, a többiek ne is keressenek. SMS sincs, facebook sincs. Csak órán találkozol velük, aztán roló le. Ez az esély egyik megteremtője.


Én is korrepetálok egy srácot, ő félévkor bukott fizikából, nemrég egy majdnem-négyes tz-t írt, és a bukást már szinte biztosan elkerüli. Az volt az ára, hogy egyrészt heti kétszer részletesen átvettünk mindent, visszamenőleg is azért, hogy értse. Innen indul. Ha már érti, kegyetlenül be kell vágnia az összes képletet és törvényt, ebben nincs semmi engedmény. Alapfeltétel a feladatok megoldásához és az elméleti kérdéseket is feszegető kisdolgozatokhoz. Aztán megnézegettünk jó pár feladatot, hogy mi a megoldás menete, a feladat megértése, ábra készítése, az adatok olvasható kivonatolása, a témához tartozó összes képlet felírása oldalt, válogatás céljából, a többlépéses megoldásban a képletek összeillesztése egyenletekké. Alapfeltétel, hogy egy nyamvadt egyenlet megoldása már ne okozzon fejtörést, szerencsére ebben a srác nem rossz.


És mindezek után az apja rászállt, és minden nap két órán át a tankönyv feladatait kellett megoldania, oda-vissza. Az eredmény ott van a könyv végén, és ha nem stimmel, akkor még egyszer. Ez a szívatás egy hétig tartott, aztán elkápráztatta a tanárt a témazárójával. A pikkelés ellenszere.


Ez van, sajnos a bukás elkerüléséért durván oda kell tenni magad.

2014. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hát nem tudom rengeteget készülök tanárhoz is járok és még 2 jegyet tudok szerezni,jó esetben hármat remélem ez megment a bukástól mert már bent vagyok egy elég jó gimnáziumban.........az a helyzet hogy félév után elbíztam magam és nem vettem kellően komolyan ezt az egyébként elég nehéz tárgyat!Többi még mindig 4-5,Kémiát sikerült rendeznem most már csak Fizika fenyeget.De tényleg köszönöm az ÉRTELMES és a kérdésre válaszoló embereknek :) hali
2014. máj. 6. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van veled ? :) Én is ma javítottam fizikából így a jegyeim most 1 1 1 4 5--> 2,4 :D félévkor 4 es voltam . Hajrá neked is!!
2014. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hali!Sikerült :)Hármasra zárt a tanár.Utolsó neked meg gratulálok!
2014. jún. 6. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!