Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely informatikus okj-s...

Mely informatikus okj-s képzésekkel lehetne magabiztosabban Angliába indulni?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, hogy főiskolai jobb lenne, de most a kérdésemnél maradjunk a két éves okj-s képzéseknél.

2014. máj. 5. 02:01
 1/5 anonim válasza:
100%
Egyikkel sem, ki fognak nevetni, ha az OKJ-t lobogtatod. Tudásra van szükségük, úgyhogy neked is arra van szükséged. Az mindegy, hogy hol szereted meg a tudást, de abban biztos lehetsz, az OKJ kevés önmagában.
2014. máj. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt még odaírhattam volna. Tudom, hogy nem fogja érdekelni őket milyen papírom van nekem egy kelet európai országból. Inkább az érdekel, hogy melyik okj-s képzés ad annyi tudást amivel több esélyem lenne Angliában.
2014. máj. 5. 10:59
 3/5 anonim válasza:

OKJ-s képzés szerintem nem tud olyan tudást adni, legalábbis önmagában biztosan nem.


Amire szerintem szükséged van:

1. Rengeteg gyakorlás

2. Matematikai tudás

3. Jó angoltudás


De egyébként léteznek angol nyelvű magánképzések is, én a helyedben valami ilyenre költeném a pénzem, mert azzal egyszerre gyakorlod az angolt és a kódolást.

2014. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felejtős. Nekem is informatikai okj-m van. Egyszerűen annyira kritikán aluli a szint, hogy szavakkal le nem írható. Még itthon se valószínű, hogy találnál vele munkát.
2014. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy van, dehogy van szarértelemre meg matematikai tudásra szükségük. Ostoba, dilettáns szar nép, nem értenek semmihez, ez nemhogy az IT-s kis pötyörészekre, de a "profi" mérnökökre is vonatkozik.


Angol kell, meg tipi-tapi (ami nem teljesen freudi elszólás mentesen rímel a tapasztalatra, avagy hány évig szipkodtál teát munkaidőben a többi lusta, tehetségtelen, lassú, nyafogó, álszent, féltékeny kis szarkupac angol szerencsétlennel). Ha túl jó vagy, hátrány, mert fenyegetést látnak benned. Ha túl keményen dolgozol, hátrány, mert te leszel a jó példa, ők meg a rossz, és nem akarnak ám többet vagy jobban dolgozni. Ha feka, vagy indiai is van, mint ahogy IT-ban lesz, féltékenységi rohamaik lesznek, és megpróbálnak aládásni, meg önjelölt főnököt játszani hacsak időben le nem taposod őket (amely esetben elkezdenek valagat nyalni neked).


Fizetni nem szeretnek, vannak munkák amit inkább nem csinálnak meg, ha nem találnak rá archetipikus végzős kis droidot éhbérért, mintsem hogy kifizessék a kontraktort (a 45 fontomat óránként).


Az OKJ kiváló, nem nevetnek ki, add elő mennyire elismert szakképzés ez, pofátlanul. Azért sem nevetnek ki, mert lehetőséget látnak benne, hogy te kevesebbet is elfogadsz mint egy diplomás (bár azok nagy részét, fúleg a fiatalabbakat, is megpróbálják kizsákmányolni). Angliában azt hiszi a legtöbb surmó, hogy a HNC/HND jellegű büfészakos tolómérős szakmunkás-"engineer" is fog majd nekik sugárhajtóművet tervezni, és bár igen-igen csodálkoznak amikor mégsem, nem tanulnak belőle, hanem panaszkodnak a médiának, hogy nincs elég szakképzett, profi munkavállaló. Azért még akad (annak ellenére hogy a képzett kontinentális európaiak mostmár láthatóan kezdenek elszállingózni az igazi európai országokba), csak meg kéne tanulni az egyetlen, adu-ász, mindent megoldó univerzális HR problémát: FIZESSÉL, és ha még mindig nincs megfelelő mennyiségű / minőségű / munkamorálú szakértelem, FIZESS TÖBBET. Nem, nem érdekel a karácsonyi party, sem a 25+8 nap szabi állandó napközis alkalmazottként, sem a kantin a mosogatólé kávéddal, hanem FIZESSÉL. És a távolságot, mint üveggolyót, megkapod.

2014. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!