Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hiába tanulok mindent elfelejt...

Hiába tanulok mindent elfelejtek nem tudom mi lehet a gond el kellene mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
nem tudom mit tegyek hiába tanulok nem ér semmit mert amit megtanulok egyik napra és már a következőt is tanulni kell és igy már az előzőt nem is tudom ezért nem is tanulok olyan jól szinte 2-es vok de én minimum egy 4-es szeretnék leni
2009. dec. 26. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet, hogy az a probléma, hogy nem megtanulod, hanem megjegyzed? És így nem emlékszel következő nap az anyagra... Vagy esetleg bemagolod, de nem érted, hogy miről van szó, csak pakolod egymás után a szavakat.


Én úgy szoktam tanulni, hogy addig mondom magamban az anyagot, amíg szó nélkül is magam előtt látom, hogy mi történik, és keresem benne a logikát. (Pl. töri) Sokat segíthet, ha közben nézel egy térképet és közben magyarázod magadnak...

Próbáld meg különféle dolgokhoz kötni a tanulnivalót, így könnyebben fel tudod idézni...


Remélem segítettem valamit.

2009. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindegy, hogy nem is érted-e az anyagot, vagy csak megjegyezni nem tudod.


A tanulásnak egyébként sokféle módszere létezik, és különböző embereknek más módszerek válnak be. Van, aki hallás után tanul jól, van, aki hangosan felolvassa a szövegeket, és így tudja megjegyezni, van, aki tanulás közben járkál fel-alá, van, aki az olvasott szöveget leírja és így tanul stb. Mindenki egyénileg kell kikísérletezze, melyik a legjobb módszer számára.

2009. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!