Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a diplomamunka megírására?

Figyelt kérdés
Utolsó féléves vagyok egy külföldi egyetem mesterszakán. Két hónap múlva államvizsga, ami a gyakorlati vizsga, itt nem előfeltétele a diplomamunka leadása. Azt nyár végére tervezem, hogy időben végezzek. De egyszerűen nem bírom magam rávenni... A vázlat már megvan, a témavezető elfogadta a témámat, és el is tudnám kezdeni. De annyira nincs kedvem, hogy az elmondhatatlan. Muszáj nyár végén végeznem, mert a jövőbeli terveim is így valósulhatnak csak meg. Az a baj, hogy még 3 hónapom van a közel 100 oldalra, ami ha naponta írnék egy oldalt, akkor is kész lenne. Pont emiatt nincs rajtam a para és nem kezdtem neki. Ki hogyan motiválja magát?
2014. máj. 8. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem írod meg, nem kapsz diplomát. Gondolj erre!
2014. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Folyamatosan erre gondolok... És mégse :D Ilyenkor még a takarítás is érdekesebb.
2014. máj. 8. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ha halogatod, akkor nagyon rossz lesz az utolsó hetekben, kialvatlan, nyűgös, ideges leszel plusz lesz egy összedobott munkád egy alaposan megírt helyett.


Nekem ezek a gondolatok sokmindenben segítenek a halogatás ellen.

2014. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot, szar volt az utolsó 2 hétben stresszeli magam, hogy jaj még mindig nincs elég megírva. Alig aludtam, nagyjából koffeinmérgezésem lett a végére meg egy kellemes gyomorideg. Kezdj neki most akár, marhára nem úgy megy az, hogy na írok 1 oldalt. Főleg akkor fog elkapni az agygörcs, mikor nem bírsz már magyarul fogalmazni, aztán mikor kész vagy, formázni is kell, elolvastatni 1-2 személlyel, hogy hol van hülyén megfogalmazva, helyesírási hibák, hivatkozások brírása, tartalomjegyzés, szakirodalomlista elkészítése stb, az se egy nap... Ahelyett, hogy egy idegebetg, stresszes tempóban szülnéd ki, 3 hónap alatt nyugalomban meg bírnád írni, de ha ez neked nem jó, hát magadra vess.
2014. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van! És még is fogom írni. Ha egyszer elkezdi az ember, már egy. BA-n is ez volt, csak azt otthon írtam és a követelmény is sokkal kevesebb volt, de annak is neki kellett ülni. Egyébként nem magyarul írom, így pláne át kell majd nézetnem. Köszi a biztatást! :)
2014. máj. 8. 21:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha még olvassa valaki, jelentem, megírtam és jövő héten záróvizsgázom :)
2014. szept. 11. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Gratula! ;)
2014. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!