Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia emelt vélemény a...

Biológia emelt vélemény a feladatokról?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 12:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem elég korrekt volt, nehezebbre szállítottam, bár ez a vesés számolós feladat eléggé szemét volt :D


Meg most néztem, hogy a napraforgót is elbasztam, mert azt néztem hogy azon a képen szárölelő levele van. De gondolom akkor az csészelevél lehetett vagy mittomén, mert most látom, hogy a napraforgó kétszikű :D

2014. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
A napraforgónál én is majdnem bedőltem a szárölelőnek látszó levélnek - rohadt szar volt róla a kép - de aztán kiszúrtam a főerezetes levelet. Egyébként szerintem nehéz volt, kissé gyomron vágott, pedig tanultam rá.
2014. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A napraforgósat én is benéztem. :/ Mondjuk soha nem szerettem a növénytant. Összességében én is elég nehéznek éreztem, kíváncsi leszek a megoldókulcsra.
2014. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
A vesés számolást ne is említsétek :D meg nekem sajnos egyik esszé téma sem ült igazán...ja meg a birkás feladat is fura volt :D de úgy összességében nem volt olyan durván nehéz szerintem
2014. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor a veséset nem csak én nem tudtam könnyen értelmezni... Azért 5 pontos feladatért kár :/
2014. máj. 14. 15:49
 6/24 anonim ***** válasza:
Az csak számolás, azt meg lehetett oldani minden biológia-tudás nélkül is. A gleccseres számolós már nehezebb volt, ott én pl. vonalzót használtam a térképen a változás felmérésére, de a teremben ahol írtam, csak nekem volt vonalzóm. Az esszénél a populációk az egyik legkönnyebb téma szerintem, ezért azt választottam. Sok beugratós feladat volt, ha valaki nem figyelmesen olvasta a feladatokat, szépen belugorhatott a kútba...
2014. máj. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Egyetértek, nagyon sok beugratós feladat volt erről a feladatlapomon az tanuskodik, hogy kb. 2-3 szor át lett húzva egy két megoldás és helyére írva a lehetséges másik :D

Viszont a vesés tényleg nehéz volt. A glecseres is az volt, de ott most néztem a javitókulcsban hogy nagyon nagy intervallumba elfogadták (tehát aki mint pl én ujjal mérte le annak sem lesz hibás elvileg)

2014. máj. 15. 13:35
 8/24 anonim ***** válasza:

Igen, ennek nagyon örülök :D sőt lepontoztam magam és 84 pont jött ki :DDD

egyébként úgy gondolom, hogy hibás volt az a kromoszóma-kép, én vagyok vak, vagy ti is XX 23. kromoszómát láttatok??? Meg a Barr-testről nem is kérdezhetnének (a vizsgakövetelményben nincs benne). Illetve a grafikonról azt egyáltalán nem lehet leolvasni (birkás), hogy elsivatagosodik legeltetés hatására a környezet, viszont azt igen, hogy a birkatenyésztők több juhot tarthatnak egy bizonyos egyedsűrűség eléréséig... úgyhogy ezeket nem értem...

2014. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem csak én láttam XX-nek...
2014. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
Az tuti h XX volt...ahh
2014. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!