Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdeni az ápoló...

Érdemes elkezdeni az ápoló vagy védőnő szakot?

Figyelt kérdés
A helyzetem a következő: mindig orvos szerettem volna lenni, de hülye voltam, és az utolsó pillanatban lemondtam róla, így nincs meg se a kémia, se a biológia érettségim. Egy év kihagyás után úgy döntöttem, hogy ha már nem orvosi, akkor védőnőnek, vagy ápolónak fogok tanulni. De amilyen határozatlan vagyok, most megint gondolkozok, hogy mégis az orvosira szeretnék járni. Viszont ehhez fel kell készülni az emelt érettségikre. Viszont még egy évet nem szeretnék kihagyni, szeretném elkezdeni az egészségügyi fősulit, viszont nem tudom, hogy ha ott lejárok 1-2 évet, és utána hagynám ott az orvosiért, akkor ki kell fizetni azt az időszakot, amit odajártam, és elvesznek azok az államilag támogatott féléveim? Érdemes ezt így megcsinálni?

2014. máj. 15. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem normális ember ezek közül egyik szakot sem akarja elvégezni. Egyik sem éri meg a befektetett időt és energiát. Az ápoló főleg nem.

Ami az orvosit illeti, hogyha most elkezded az ápoló, vagy a védőnő képzést, akkor garantálom, hogy nem leszel soha orvos. Kivéve, persze ha milliomos vagy és nem okoz gondot szemeszterenként egy millát perkálni.

Ha orvos akarsz lenni, akkor készülj fel az érettségikre, és jelöld meg az orvosit, ne ETK-s szakokkal bohóckodj, ráadásul ne pont a legrosszabbakkal.

2014. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Amennyiben elkezded az egészségügyit, bármelyik szakod is válaszd, úgy fél év után ha ott hagyod, akkor annak nincs következménye. Ha egy év után hagyod ott, akkor ki kell fizetni egy félévnyi képzési díjat. Az orvosin 14 államilag támogatott félév van, tekintve, hogy a képzés ideje 12 félév. Ha első félév vagy első év után hagyod ott az egészségügyit, úgy van lehetőség arra, hogy az orvosin ne kelljen fizetned. Persze ehhez az kell, hogy ne csússzál ott.


Az első válaszolónak üzenném, hogy kikérem magamnak, mert normálisnak tartom magam és nem bohóckodunk az egyetemen. Az, hogy Magyarországon ilyen az egészségügyi helyzet, hogy ennyire lenézik az ápolókat még nem ok arra, hogy valakit nem-normálisnak tituláljunk, amiért ezt választotta. Just sayin' :))

2014. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, mindkettőtöknek :)Végülis eldöntöttem, hogy az orvosira megyek, ha már mindig ez volt az álmom. :) No meg, felesleges is lenne egy évet gürizni a fősulin, hogy tudom,semmi tétje. :)

Szerintem se kell lenézni az ápolókat, mert rengeteget dolgoznak, és ahogy a normálisabb orvosok mondani szokták: nélkülük nem lenne betegellátás :) Szóval csak a tiszteletemet tudom kifejezni, mind azon ápolók, és védőnők iránt, akik ebben az ellenállásban is(mert sajnos az eüben dolgozók iránt nagy az ellenállás) 100%-t hoznak ki magukból, és mindent megtesznek a betegekért. :)

2014. jún. 16. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Az első választ én írtam, és így utólag visszaolvasva, valóban félreérthető. Egy dolgot tisztázzunk, én tisztelem az ápolókat, DE aki a mai körülmények között, ilyen munkát, ennyi pénzért elvégez, az vagy mazochista, vagy tényleg nem teljesen normális. 12 órázni, hajnali ötkor vagy korábban kelni, éjszakázni, a betegeket pelenkázni, fürdetni, etetni, mint egy kisbabát, közben mindenre figyelni, leterhelve lenni, majd látni az általunk ápolt embereket leépülni, meghalni... Hát nem tudom mi jó ebben. Pénz nincs, ezért a munkáért amit ők végeznek minimum 150 nettónak kellene járnia. Társadalmi megbecsülés szintén nincs. Az a néhány köszönő szó pdig nekem nem érne annyit, hogy tönkretegyem az életem. Így utólag belegondolva maga az orvosi sem éri meg.

Ami a bohóckodás részt illeti, ha egy medikusnak készülő illető ETK-n pazarolja az idejét és a támogatott szemesztereit az bohóckodás. Ettől az ETK-n még lehet színvonalas a képzés, sőt szerintem az is, de a kérdezőnek teljesen felesleges lenne. Ezért írtam bohóckodást.


Kedves kérdező, neked pedig sok sikert!

2014. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen ez tényleg így van, én is emiatt nem igazán akartam ápoló lenni. Az pedig igaz hogy tök hülyeség lenne elkezdeni. Szerencsére időben észhez tértem. :)

Köszi szépen! :)

2014. jún. 17. 14:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem rontanám el a dolgot azzal, hogy kapkodok. Bocs, hogy ezt írom. Az ilyen döntést jó alaposan át kell gondolni és nem össze-vissza ezt meg azt tanulni, ha ló nincs szamár is jó-alapon. Ha orvos akartál lenni, akkor ülj le és tanulj egy csomót, nyugodtan és aztán tedd le az emelt érettségiket. Minek addig más eü. szakba belekapni? Ha nem az az álmod, csak kidobott idő -szerintem. Lassan járj, tovább érsz...
2015. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!