Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gólyaként kollégium vagy...

Gólyaként kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Szeptembertől nagy valószínűséggel Budapesten fogok egyetemre járni, és érdekelne, hogy mit ajánlanátok? Én úgy gondolom, hogy a kollégium elsősként nagy előny, főleg társaság, s beilleszkedés miatt, viszont elég beteges vagyok, rengeteget köhögök, ami viszont eléggé zavaró lehet nagy társasággal együtt élve, albérletben lakva mennyivel éri az embert nagyobb hátrány? Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 18. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem albérlet. Én csak jövőre fogok egyetemre menni, de semmi pénzért nem lennék kolis. Igaz, az olcsóbb, de ha esetleg keresel lakótársat, akkor már az sem olyan drága. Emellett albérletben könnyebben tudsz tanulni. Szerintem az egészségednek is jobb lenne, mert sok koli lepukkant. Szerintem közösségi szempontból sem érne nagy hátrány, főleg ha mész gólyatáborba.
2014. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg én is Budapesten járok főiskolára szeptembertől. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is.


Pénzügyek: A koli olcsóbb megoldás, de ha többen költöztök albérletbe akkor nincs nagy különbség szerintem.


Társaság: Albérlet mindenképpen csak ismerőssel, koliban nem tudod előre hogy kivel hoz össze a sors, de a nagyobb társaság miatt szerintem itt előnyben van.


Tanulás: Attól függ, hogy szeretsz tanulni, de ha mondjuk valamit nem értesz több embertől kérhetsz segítséget a koliban, albérletben nem biztos hogy könnyebben tudsz tanulni mert ott is lehet zavaró a szomszéd.


Egészség: Nem hiszem hogy túl sok lepukkant koli lenne manapság de előre kell tájékozódni és nem érhet meglepetés.


Az egészségügyi állapotod miatt megfontolandó az albérlet, és nem hiszem hogy hátrányba kerülnél azért mert nem a koliban élsz.

2014. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!