Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanár megteheti-e, hogy...

Tanár megteheti-e, hogy kiküld óráról és órai egyest ad, eközben ad egy szaktanárit is?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 13:58
 1/7 anonim válasza:
100%
:-) Rendesen kihúzhattad a gyufát... :-) Amúgy túlzásnak tűnik amit írsz, de mélyen hallgatsz az előzményekről is :-D
2014. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen. Viselkedni kell!
2014. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

O a tanar. Kettotok kozt az a kulonbseg, hogy te azt csinalod amit o mond, o meg azt amit akar.


Ez olyan mint a beosztott-fonok vita, nem erdemes belekezdeni, mert soha nem a fonok huzza a rovidebbet.

2014. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem teheti meg. Viszont az elsőnek igaza van, valószínűleg te sem teheted meg azt, amire ez volt a reakció.
2014. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazabol telefonoztam, elakarta venni mondtam neki, hogy ez magantulajdon megsertese. Erre kizavart lokdosve... Ennel fogva az orai munkat nehez lett volna befejeznem...
2014. máj. 21. 09:31
 6/7 anonim válasza:
100%
Első vagyok megint. Mint ex-tanár mondom neked: egy tanár nem csak az iskolában "tanítgat", hanem még otthon, két gyerek, házastárs mellett is készül a másnapi órákra, dolgozatokat javít, mos-főz-takarít és közben - még mindig - a melója körül pörög. Akár hajnali 1-ig is. Anyagot gyűjt, eszközöket próbál szerezni a másnapi órára, próbálja elcsípni a nyomtatót a dolgozatok, segédanyagok printeléséhez, lehet, még a papírt is maga szerzi be, mert már elege van a folyamatos "kérincsélésből". (Megtennéd hogy legközelebb, papírboltban járva, megnézed, mennyibe kerül egy köteg géppapír? Köszi.) Tervet készít a másnapi előadáshoz, ami optimális esetben hosszabb időt vesz igénybe, mint maga az óra. És nem csak egyet tart, és nem csak egy korosztálynak, nem csak egy tankönyvből, nem csak egy módszer szerint... Szóval kb. ez az alap. Aztán bent az osztályban próbálja mindenki figyelmét elkapni, lekötni - mert bármilyen fura, a tanárok többsége tényleg át akarja adni a tudást, szeretné látni a munkája eredményét (ilyen gyarló az ember, éhes az elismerésre), és abból is nagy gebasz lenne az iskolaigazgató előtt, az értekezleteken, a dühös szülőkkel folytatott megbeszéléseken, ha a dolgozatokat mindenki elégtelenre írná meg. Mert hogy azért sokan vannak, akik ezért kizárólag a pedagógust hibáztatják, nem a tanulót. Hogy a diák mennyire érti/érzi, hogy amit elsajátít, az őt magát építi, nem a tanárját, az már más tészta, arról Neked kéne egy kiselőadást tartanod. Nos, és akkor jön az, hogy egy öntudatos diák (aki tökéletesen tisztában van azzal, hogy milyen jogokat szeretne magának, de csöndben lapul, mikor a kötelességeire lennénk kíváncsiak) még csak annyira sem tiszteli a pedagógust és osztálytársait, hogy legalább figyeli a történéseket, még ha tevőlegesen nem is járul hozzá az órai munkához. Ne értsd félre: ha le sem s...ajnálod az órai munkát, megteheted. Nem kell mindenkinek nagy információmennyiséget elsajátítani, nem kell mindenkinek vezető pozíciót betöltenie később az életben, aztán jó fizetést szakítania, jó kocsikat vásárolni, tuti nyaralásokra járnia, stb. Kellenek olyanok is, akik az ő utasításaikra fognak majd ugrándozni 8-10 év múlva. :-D Neked sem kell mást tenned ehhez, csak legalább üldögélni 45 percet és nem zavarni az érdemi munkát. Amúgy szerintem nem is rossz időtöltés. Sok energiát nem igényel. :-D És legközelebb - én kérlek erre - légyszíves, kapcsold ki és tedd el a telefonod. Legalább arra a 45 percre. :-D Szia.
2014. máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Megteheti, nekem is nemrég volt részem benne fizika órán. A tanárnőnek gondolom nem volt ideje készülni, így eldöntötte, hogy inkább egész órán feleltetni fog minket. Nagyon jól tudta, hogy ilyenkor, a suli vége előtt már alig tanul valaki. Élvezi, hogy szivat minket. Engem pedig mindig is utált a vén boszorkány, persze, hogy én voltam az első. Fogalmam nem volt a táblára kiírt feladatról, hát megoldás helyett felrajzoltam a Gyűrűk Urából a Szméagolt és odaírtam a tanárnő nevét. Elégtelen járt a megoldásért, szaktanári a szemtelenségért,

kiküldés, amiért a többiek nevettek és sokáig nem tudta folytatni a tanítást.

2014. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!