Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti a tanár, hogy...

Megteheti a tanár, hogy jegyet ad a kompetencia mérésre?

Figyelt kérdés
A magyartanárunk azt mondta, hogy kijavítja a kompetenciákat és ad rá jegyet. (Most kezdtük el rá gyakorolni és pár hét múlva már írjuk). Én itthon amennyit tudok gyakorlok rá, bár 8. év végén már kicsit nehézkes:) Az év végi jegyem ezen fog múlni, de nem igazán szoktak jól sikerülni ezek a feladatok! De hát ő kijavíthatja a kompetenciákat és leosztályozhatja? Köszönöm előre is a normális válaszokat.

2014. máj. 7. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha betudja dolgozatnak, akkor igen, megteheti. Bár nem éppen tisztességes.
2014. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg. Velünk is eljátszották ezt, de nem lett belőle semmi. Amúgy be is kell nekik küldeni és csak kódszám van ráírva a lapra. Reklamáljatok, ha mégis leosztályozná ugyanis szabályellenes. Majd az OH-ban kijavítják, nem kell a tanárnőnek.
2014. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy ezt fel kell küldeni, és nem hiszem hogy belejavítana a feladatlapokba.. :)
2014. máj. 7. 15:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi még most se kezdtünk el rá gyakorolni,de örülök neki,francnak van kedve kompetenciát gyakorolgatni 8. év végén...XDDDD
2014. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Nálunk is átnézi a tanár. azt mondták a szülőknek, hogy az iskolákat is rangsorolják ezzel a méréssel. Jegyet is kapunk rá, de nem 90% fölött jár az 5-ös. Azt mondta, hogy a feladatok nehézségét látva dönti el a ponthatárt. Szerintem ez így elfogadható. Erről mi a véleményed?
2014. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem javíthatja ki, nem fénymásolhatja le, nem osztályozhatja le! sőt, azzal, hogy hetekig gyakoroltok ár, ezzel el is veszik az egész jelentősége. pont az lenne a lényeg, hogy ismeretlen stílusú feladatokat hogy tudtok megoldani, nem az, hogy az előzőeket megcsinálva begyakoroltok egy módszert és akkor mindenki húdejót ír. nem arról van szó, az én általánosomban is ezt akarták csinálni, mert igazából az igazgatóság illetve a fejesek elrendelik ezt, ugye az az érdekük, hogy a tanulók minél jobbat írjanak (akár annak ellenére is, hogy sokan nem lennének képesek rá) és előre rangsorolják az iskolát.


szóval én azért nem szeretem az egész mérést, mert tök könnyen manipulálható a rendszer (állítólag volt olyan, hogy a tanár a mérés alatt segített a tanulóknak)

2014. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekünk a tanár egész mérés alatt segített.. Később leosztályozták és volt aki nálunk így sem ért el 50%-ot
2015. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!