Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van joga a tanáromnak kinyitni...

Van joga a tanáromnak kinyitni a tolltartómat ha azt hiszi puskázom?

Figyelt kérdés

Szögezzük le nem puskáztam. Ezt lehet nehéz elhinni, de nem. A szitu az volt, hogy a tanár odajött, hogy ugye nem csinálok semmi rosszat...itt a puskázásra gondolt, mondtam nem...erre mondta, jó akkor nézzük a tolltartómat és erre elkezdte kicipzározni (mert totál be volt húzva) én meg odakaptam és visszahúztam, hogy már, hogy azt nem fogja kihúzni...mert más tantárgyból viszont volt ott puska, még az ő tantárgyából is, (mivel helyettesítés volt és ő volt a helyettesítő tanár...és természetesen nem akartam, hogy meglássa az ő tantárgyából lévő puskámat, ami meg tudtam, hogy látszana...)

Lehet hihetetlenül hangzik de így volt.


2014. máj. 21. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik hihetetlenül, és joga van. Nem kell feltételeznie, hogy egy tolltartóban olyan dolgok volnának, amiknek a megtekintése a személyiségi jogaidat sérti (mint ahogy nem is voltak).

Természetesen a saját képzeld jogaiddal jól megmagyarázhatod, hogy neked miért van jogod puskázni, és a tanárnak miért nincs joga ellenőrizni ezt. Mivel te vagy a diák, neked JOGAID vannak, és az egész világ erről szól körülötted, a tanár meg kopjon le, nem igaz?

2014. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Jó sok eszed van, hogy a tolltartóban tartod a puskákat...
2014. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, pusztán a jog szempontjából nézve, neked jogod volna az órán hangosan telefonálni, kimenni a teremből, amikor úgy esik, letegezni a tanárokat, és bármikor elhagyni az iskolát.

A jogok erről szólnak. Az iskola írott és íratlan szabályai meg arra valók, hogy olyan körülmények legyenek, ahol lehet tisztességesen tanítani. Lehet belenyúlni a tolltartóba, vagy lehet az igazgatói irodában más tanárok szeme láttára kiborítani a tolltartódat stb. Neked nem kötelességed egyikhez sem hozzájárulni. De őszintén: nem az jár a legkevesebb vitával, ha megmutatod a tolltartódat? Márpedig az idő a tanárok számára is drága, és ha Te játszol az ő türelmükkel és idejükkel, akkor ne várd majd tőlük, hogy türelmesek legyenek veled. A Te érdeked, hogy ne mindig a törvénykönyvre hivatkozzunk.

2014. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítva: ha a tanárnak nincs joga ellenőrizni a tolltartódat, akkor neked jogod van puskát rejtegetni a tolltartóban. Ezt állítod?


Ez ugye nem említhető azzal együtt, mintha a táskádban turkálna, mert a táska nem lehet az asztalon. Ami az asztalon van dolgozatírás közben, annak a dolgozatírás kellékének kell lennie, és ezt a tanár ellenőrizheti.

2014. máj. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!