Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szóbelivel hogy álltok...

Kémia szóbelivel hogy álltok (emelt szint), kísérleteket sikerült kidolgozni? Ha valahol elakadtál kérdezz, hátha tudok segíteni.

Figyelt kérdés
Egyébként hogy sikerült az írásbeli, ki mire számított, ki hogy érzi?

2014. máj. 21. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmélet könnyebb volt, szerintem aki tanult rendesen könnyedén vette ott az akadályokat. A számolásnál viszont voltak buktatók, sajnos jómagam is beleestem egy néhányba.

75 pont körülire számítok azért.

2014. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hm, hát tény, hogy nem volt nehéz, amikor én neki ugrottam a tanulásnak 80% volt a cél - 75 körülit várok. Számolásnál én a gázos részt néztem be, nem számoltam az oxigénnel, de gondolom ilyenkor a b résznél ha elvi hiba nincs (csak hibás részeredménnyel számolok), akkor azt is pontozzák. Elméletnél a kísérletelemzést nulláztam sajnos.
2014. máj. 22. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

a nitrogén-dioxid molekulaszerkezetéből adódóan – megfordítható reakcióban –

képes dimerizálódni. A keletkező dinitrogén-tetroxid 10 °C felett, légköri nyomáson

színtelen gáz. A dimerizáció exoterm folyamat. Egy dugattyúval ellátott, változtatható

térfogatú, átlátszó falú tartályba töltött nitrogén-dioxid-gázt

a) 40 °C-ról 20 °C-ra hűtünk,

b) a dugattyú segítségével – állandó hőmérsékleten – összepréselünk.

Mit tapasztalunk és miért? segítesz?

2014. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!