Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene eligazodni...

Valaki segítene eligazodni igazolatlan óra ügyben?

Figyelt kérdés
Próbáltam neten utána nézni de nem tudtam eligazodni viszont nagyon fontos lenne tudnom hogy pontosan hogy működik :) szóval mi a helyzet 10 alatt illetve felett de még bőven 30 alatt az igazolatlan hiányzásokkal? Valami papírról beszélt az osztalyfonokom hogy már előkészitette hogy megírja... gyámügynek vagy jegyzőnek vagy mire gondol? fog ez ott érdekelni bárkit is? :D a tanárok krémje(igabá, helyettesek és ofő) utálnak és minden lehetőséget megragadnak hogy szivassanak úgyhogy jó lenne képben lenni :) nem vagyok mániákus lógó csak volt egy nehéz hónapom alig bírtam első órára bejárni így sikerült olyan 7-8 igazolatlant összeszedni (szerintem ennyit, gondolom ofő még adna rá egy lapáttal alig várja..) mi lesz annak a levélnek a következménye? szüleim tudnak a dologról nagy meglepetés nem éri őket , családi pótlékot nem kapunk, összesen 123 órát hiányoztam. Évet ismételnem nem hiszem hogy kellene emiatt (százalékban jól állok) nem? Esetleg egy családlátogatás vagy a jegyzőhöz kell menni mire számítsak? Valaki hasonló cipőben??

2014. máj. 21. 19:19
 1/1 qqcska123 ***** válasza:

10 igazolatlan óra után kötelező feljelenteni a tanulót a helyileg illetékes jegyzőnél és a gyermekjóléti szolgálatnál. Ez többnyire nem szokott semmivel sem járni, de a 30 %-os limittel komolyan vigyázni kell! Azt nem szabad semmiből sem elérni.

Az összes hiányzásnak 250 óra alatt kell maradnia.

Van olyan jegyző, aki ezt komolyan veszi és berendeli a szülőket, de ez városokban nem túl gyakori.

Lényeges tovább, ha még nem töltötted be a 16. életévet, akkor még tanköteles vagy. Tehát végső esetben áthelyezhetnek más iskolába, de nem rúghatnak ki. Ha már betöltötted a 16-ot, akkor durva esetben akár kirúgás is szóba kerülhet.

Szóval, óvatosan!

2014. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!