Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem kaptam meg a bizonyítványo...

Nem kaptam meg a bizonyítványom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Most lesz két éve, hogy elballagtam egy iskolából, ahol a rendes bizonyítványom mellé kaptam egy művészetis bizonyítványt is, és mivel tudtam, hogy milyen jeggyel zártak le, nem is igazán foglalkoztam vele. Később megnéztem, és észrevettem, hogy rosszul írták le a nevem, és úgy tudtam/tudom, hogy abban az esetben nem érvényes a bizonyítvány, tehát visszavittem az intézménybe. Legalább háromszor be kellett mennem, mert mindig más volt az illetékes, aki kijavíthatta volna (állítólag), és mindig pont akkor ment el. Még egyszer vissza kellett volna mennem, de inkább bent hagytam a lakcímemmel együtt, és a telefonszámommal, hogy majd ha kész lesz akkor értesítsenek vagy küldjék ki. Hát, egész nyáron nem történt semmi, szeptembertől hívogattam őket, hogy mi lesz, és pár hívás után mondták, hogy ne aggódjak, küldik ha kész lesz. Pár hónapja felhívtak, hogy nem találják, majd a ballagások környékén valószínűleg meglesz.

Tervezem, hogy megint felhívom őket, mert szeretném, ha nyoma lenne az óráimnak, és az érdekelne, hogy ha megint halogatnák, akkor mit tehetnék? Kihez fordulhatok ilyenkor?

( Elnézést a regényért)


2014. máj. 24. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Heló!


SZeritnem beszélj az igazgatóval, és intézd el, hogy azon a héten legyen meg abizonyitvány, ha pedig ez nem történik meg, akkor tegyenek lépéseket a hiány pótlására.

2014. máj. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
írjál az oktatási hivatalba..majd ők intézkednek ha maguktól nem teszik..
2014. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Ne telefonálgass, írásban kérd. Írd le röviden, ami eddig történt, és zárd azzal, hogy amennyiben nem találják meg, kéred az okirat pótlását (másodlat) a náluk lévő adatok alapján. írásbeli beadványra kötelesek írásban válaszolni, tértivevénnyel add fel az igazgató nevére, hogy igazolni tudd, hogy elküldted. Ha erre se történik semmi, akkor a Kormányhivatalhoz fordulj. Viszont hibát követtél el azzal, hogy átvételi elismervény nélkül náluk hagytad a bizonyítványodat, így letagadhatják, hogy ők szórták el, és fizetned kell a másodlatért.
2014. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!:) 3.: ettől félek én is, hogy majd fizetnem kell az ő hibájuk miatt..
2014. máj. 25. 07:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Komolyan érdekelne, hogy a második válasszal és az enyémmel mi volt a probléma? Javasoltunk két lehetséges megoldást. Nonszensz.
2014. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!