Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlott a régi rendszer...

Hogyan zajlott a régi rendszerben (tehát nem bologna) a tanárképzés? Hogy lett vkiből középiskolai tanár? Van rá esély h visszaállítják?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lett valakiből középiskolai tanár, hogy elhatározta, hogy az szeretne lenni, majd jelentkezett egy egyetem tanárképzésére. Ekkor rögtön elkezdte mindkét szakját tanulni, nem volt szakosodás és minor szak. 5 év alatt elvégezte, megszerezte a diplomáját, majd elkezdett tanítani.

Hogy visszaállítják-e? Lehetetlen megmondani...

2009. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illetve olyan is volt, hogy egyszakos tanár, például matek tanár. Bologna rendszerben ma már csak kétszakosak vannak.
2009. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bolonyába nem is lehetsz két szakos, csak ha az egyiket fizeted, nem?


régen úgy ment, hogy felvetted a szakodat, majd a 2. évtől felvetted a tanárszakos tárgyakat, előadások, szemináriumok, ha ezek megvoltak, leszigorlatoztál belőle, és mehettél a gyakorlótanításra (1-2 félév)

ha ez is megvolt, letetted a szakos államvizsgát és a tanári képesítő vizsgát, és megkaptad a diplomát


állítólag az MTA-nak se nagyon tetszik az új rendszer, úgyhogy ha nem ezek nyernek a választásokon, én bízom benne, h visszaállítják a régit, v legalább is ezt sürgősen eltörlik

2009. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én most fogok felvételizni, reméltem, hogy jövőre már visszaállítják, de úgy fest bolognázom én is :s
2009. dec. 31. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Bolognai rendszerben csak kétszakos lehetsz, nem kell fizetned a másodikat. Minor szakként, 50 kredittel veszed fel és csak a főbb tárgyakat tanulod. Mivel az alapszakodból tanári szakirányon alig marad szakirányos tárgyad (szinte csak az alapképzési tárgyaid, esetleg 1-2 szakmódszertani), ezért beleférsz a 180 kreditbe.
2009. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!