Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell emelt szintű bioszra...

Hogy kell emelt szintű bioszra, kémiára felkészülni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fogorvosira menni és eldöntöttem hogy a nyarat rászánom arra hogy tanuljak. De nem tudom hogy milyen könyvekből vagy hogyan érdemes. Bemagolni mindent vagy? Ebben szeretnék segítséget kérni. 3 évig tanultam bioszt de csak alapszinten,bár a tanárunk nem volt vmi jó nem nagyon tanított semmit utolsó évben egész végig filmeztünk sok értelme volt...

Bioszból 10-11-12.-es mozaikos könyveim vannak.

Kémiát két évig tanultam csak,de kémia jobban megy elég jó tanárunk volt sok minden megmaradt.

Kémiából is mozaikos könyvem van 9-10.-es és pdf-ben meg van a 11-12.-es és még 5-öm lesz kémiából feladatgyűjtemény.

Szerintetek ezek a könyvek jók? Ebből fel tudnék készülni októberig?

Bár csak augusztustól tudok tanulni,mert most vizsgára tanulok fogászati asszisztens leszek júliusban.

Köszönöm előre is a segítséget :)



2014. máj. 30. 17:17
1 2
 1/13 Benedek Kristóf válasza:
Biológiából a mozaikos a legjobb! (Főleg a 11.-es) Kémiából is jó a mozaikos de feladatgyűjteménynek inkább az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet ajánlom! És elmélethez is inkább a Villámyi féle könyveket(3db van, egy elméletes amiben vannal kiegészítős feladatok, van egy teszt könyve és van egy olyan könyv amiben összefoglalja viszonylag röviden a lényeget)!Minden tantárgyból van olyan rész hogy magolni kell, de ne erre alapozd az egészet! Biológiából és kémiából is érteni kell a dolgokat! Érdemes lenne privát tanárhoz járni!
2014. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, ment a zöld kéz :) kémiából van tanárom csak még beszélnem kell vele
2014. máj. 31. 13:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Gál Béla (Mozaik k.) biológia könyvei

Panemsulis biológiakönyv

Nagy biológia feladatgyűjtemény (Scolar k.) (Szerényi)

Biológia érettségizőknek 1-2(Mozaik k.) (Szerényi)


Én ezekből készülök, sok sikert! :)

2014. jún. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ezek nekem is megvannak. :)

köszi :)

kíváncsi vagyok mindenki válaszára ki milyen könyvből tanul.

2014. jún. 1. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
A mozaikos könyvvel nincsenek bajok,de a biosz baromi pontatlan,és sokszor borzalmasan fejezi ki magát. Ha a mozaikos biosz feladatgyűjteményt is használod hozzá,az már garantált kombó :) volt hogy a denitrifikáló baktériumot heterotrófnak sorolta be a megoldókulcs! Szóval óvatosan a Gál Béla könyvekkel! Sok sikert,én is bioszozni fogok a nyáron :)
2014. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

feladatgyűjteményem nincs mozaikos nem tom honnan veszítek :D

csak kémiából van az ötösem lesz kémiából feladatgyűjtemény.

2014. jún. 4. 09:24
 7/13 A kérdező kommentje:

könyveim:

Biosz: mozaikos 10-11-12.-es tankönyv

mozaikos érettségizők 1-2 kötet

Kémia. mozaikos 9-10-11-12.-es tankönyv

ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemény

nekem ezek vannak,csak kiváncsi vagyok ki miből tanul mert a bioszos mozaik nekem annyira nem szimpi

2014. jún. 4. 09:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Az érettségihez nem elég a stabil tudás, be kell gyakorolni a feladatok megoldását. Mindenképp szerezz be egy feladatgyűjteményt. (Scolar kiadó - Szerényi, Nagy biológia fgy.) + megoldások
2014. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jah azt elfelejtettem Szerényi féle nagy zöld feladatgyűjtemény is meg van megoldással együtt. Annyi könyvem van h nem bírom már követni.
2014. jún. 11. 08:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Na akkor meg is van minden, ami kell, már csak elő kell szedned a követelményrendszert, és az alapján megtanulni mindent.


Sok sikert kívánok! :)

2014. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!