Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell felkészülni egy...

Hogyan kell felkészülni egy emelt szintű biológia érettségire? Hogy kezdjek hozzá? Nem tanultam biológiát, de szeretném megtanulni.

Figyelt kérdés
Segítenétek? Egy évig tanultam iskolában,szeretnék orvosira menni, hogy kell elkezdeni tanulni? Miből hogy? :(
2013. jún. 30. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit több energiát is beleölhettél volna a fogalmazásba. Nem tanultam biológiát majd írod hogy egy évig tanultam. Most akkor mi van?


Alap információkat se írtál le magadról. Hanyadikos vagy? Milyen szinten megy a biológia? A biosz mellett hogy állsz a fizikával vagy a kémiával?

Ha ezekre válaszolsz kapsz választ az eredeti kérdésre.

2013. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most érettségiztem. Rájöttem, hogy az amit akarok valójában a fogorvosi szak.Jövőre fogtechnikusként kezdek, és szeretnék emellett minél hamarabb biológia és kémia érettségit letenni emelt szinten. Konkrétan nem állok sehogy, mindössze egy évet tanultam , de az semmit nem ért szerintem. Szakközép iskolába jártam.
2013. júl. 1. 17:31
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Egy évnyi ismeretanyaggal nagyon nehéz dolgod lesz. A biosz érettségi nem annyira nehéz de kell hozzá 4 évnyi tanulás, jegyzetelés. Én speciel tankönyveket nem használtam annak idején. Pusztán az órai jegyzetek illetve rengeteg OKTV feladatsor.

A kémia egészen más tészta. Az gyakorlatilag önképzéssel nem megoldható. Külön tanár kell. 2 féle tankönyv sorozat.

Kémiából még a középszint is elég nehéz. Az elmélet maga nem de a számolások viccesek tudnak lenni.

2013. júl. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy viccesek tudnak lenni? A fizika könnyebb lenne?
2013. júl. 2. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A számolások roppant nehezek. Ha mondjuk a kezedbe veszel egy Ötösöm lesz kémiából példatárat ott izzasztó feladatok vannak. Ez a könyv amúgy kötelező darab ha kémiából akarsz érettségizni.

Az emelt szintet nem ismerem, szerencsémre akkoriban elég volt egy emelt és az a biosz lett.

A fizika lényegesen egyszerűbb. Ráadásul fogorvosin a kémia hát na... Minimális.

Nem akarom elvenni a kedved de őszinte leszek. A jelenlegi tudásanyagoddal nem biztos hogy objektív képet tudsz arról alkotni mennyire mennek ezek a tárgyak. A fogorvosi ellenben mocskosul nehéz szak. Olyanok is kihullanak akik nagyon jó emelt érettségit írnak. Egyszerűen nehéz.

A saját szakomról tudnék bővebben mesélni de szerintem téged az kevésbé érdekel.

2013. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyáron szerintem mindenképp kezdj el tanulni! Én idén érettségiztem emelten bioszból és kémiából. Kémián igazából 12-ben tanultam rendesen. A mozaik 11-12 könyvet mindenképp szerezd meg! Abból tanultam az általános kémiát (ha alapok nélkül kezded, akkor ajánlanám hozzá a Villányis kilencedikes kötetet). Az általános kémiát nagyon alaposan tanuld meg, mert az az alapja az egésznek. A szervetlent nagyon jól leírja a 11-12-s könyv. A szerveshez tanuld meg a mozaik 10. könyvet, illetve kiegészítésképp a 11-12-ből azt a részt. Én nem csináltam egy feladatot se az ötösöm lesz kémiából c. feladatos könyvből, csak az emelt érettségis számolásokat csináltam végig. (Igaz a számolás sose volt az erősségem, az olyan feladatot, amit érdekesnek találtam, azt bármilyen nehéz is simán megcsináltam, ami nem érdekelt, abból az egyszerűbbet se..:D) Igazából nem lett túl fényes a kémia érettségim sajnos, de ez inkább csak azon múlt, hogy stresszeztem nagyon az írásbelin, így rengeteg figyelmetlenségi hibám volt. Ezt bizonyítja, hogy a szóbelim maxos lett :) így összesen sajna csak 72 % lett ://, de szerintem idén nem olyan rossz eredmény.


Biológiából vedd meg a mozaik 1-2-t, ebből tudj mindent, illetve az embertanhoz alapnak a mozaik 11 (a sejtbioszhoz is), a tizedikes könyv is jó, de annak olvass utána! A bioszom 85%-os lett, szerintem ez se rossz, szóval szerintem nem lesz probléma, ha Te is ezekből tanulsz, mert nekem bevált.


Szerintem egy év intenzív tanulással simán fel tudsz készülni, viszont így, hogy nincs tanárod, aki magyarázna olvass utána a témáknak, mert nekünk sok olyan volt, amire a tanárunk hívta fel a figyelmünket (esetleg a könyv nem részletezte, vagy nem említette)


Bármi segítség kell írj nyugodtan!

2013. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti kérdező te mit tanulsz? A fogorvos miért olyan nehéz? Aki tanul rá és komolyan veszi gondolom az nem esik ki. Csak nem olyan nehéz, ha annyi ember el tudja végezi évről évre.

Utolsó, köszönöm a válaszodat. Lehet, hogy lesz kémiából is meg bioszból is magántanárom, de előbb az elméletet megpróbálom magamtól megtanulni. Apukám elképesztően jó volt anno kémiából , majdnem kémikusnak tanult, de aztán közbe jöttek apróbb dolgok, szóval ha ő sem tud segíteni megyek tanárhoz . Neked mihez kell ez a sok emelt? :)

2013. júl. 4. 14:34
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

én állatorvosira jelentkeztem, de sajnos nem hinném, hogy meglesz idén..


Ha magántanár is lesz, akkor biztosan menni fog!:)

2013. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sok szerencsét!:)
2013. júl. 4. 15:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerésznek tanulok, ami az ÁOK-t keveri a Kémia Bsc illetve néhol Msc tárgyaival. Persze le lehet hurrogni, hogy ez a képzés nem egyenlő az ÁOK-val. Igen nem egyenlő ugyanakkor legalább olyan nehéz a korábban említett kémia vonal miatt.


A fogász miért nehéz? Gyakorlatilag ez a 3 képzés ugyanazokat a tárgyakat veszi az első években. Ami az orvosin buktató tárgy az nálunk is az és a fogorvosoknál is az. Persze nekik is megvannak a saját vicces tárgyaik.


Említette a másik válaszoló a kémia könyveket. 11.-ben és 12.-ben mi Villányinak egy munkafüzet szerű könyvéből tanultunk. Mármint a tankönyvben is volt kiegészítendő rész, és volt hozzá külön számolásos példatár. Utáltuk de utólag visszagondolva hasznos volt.


A tanulás és a készülés sajnos közel sem elegendő. Nálunk is sokan kihullottak pedig nem a szorgalmukkal vagy a tudásukkal van a gond. Sok ember elvégzi de azt ne felejtsük el, hogy ilyen képzésekre bejutni is mocskosul nehéz. Aki a bejutáson túl esik az már egy lépcsőfokkal közelebb van a végéhez.

Ellenben egy TTK-s karnál ahol olyan ponthatárok vannak, hogy gyakorlatilag nem jelent kihívást, ott nagyobb a kibukás veszélye, pusztán azért mert nem a legjobbak mennek oda. Az ÁOK FOK és a GYTK képzése viszont már a bejutásnál szelektál. De a képzések elég nehezek ahhoz, hogy a legjobbaknak is gondot jelentsen. (Annak idején azért írtam be a vegyész képzést hogyha esetleg csukott szemmel írom is meg az érettségit azért még felvegyenek valahova. )

Na jó kicsit úgy hangzik mintha túlmisztifikálnám ezt a 3 képzést. De kevés helyen kell úgy megizzadni mint ezeken.

A fogorvos képzés számomra sosem volt szimpatikus, félek is tőlük :D Ha ezt a vonalat szerettem volna jobban nekem az orvosi lett volna a nyerő, a GYTK képzése meg tök más tészta.

Remélem volt valami hasznos ebben a bő lére engedett szövegben.

2013. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!