Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van az érettségi...

Hogy is van az érettségi pontozása?

Figyelt kérdés
Az angol érettségi writing részében, ha magánlevél helyett hivatalos levelet írtam, azért kb hány pontot fognak levonni?

2014. máj. 30. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez így eléggé tág kérdés. Ha nem a feladatot csináltad meg egyáltalá, az 0 pont. Viszont ha csak stílusban, formában más, akkor több konkrétumra van szükség.
2014. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ebből a témából hogy tudtál te hivatalos levelet írni? A témából alapból nem jön ki hivatalos levél, hiszen egy kortársadnak kell tanácsot adni.
2014. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megadott szempontok alapján kellett reagálni egy hirdetésre. Kifejtettem mindent, a baj az, hogy hivatalos stílusban fogalmaztam meg.


A bicikliset írtam hivatalosban.

2014. máj. 30. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Az nem olyan nagy baj, ez félhivatalos üzenet, hiszen idegennek írod. Eleve olyan tárgyszerű és rövid, hogy nem is fér bele extra hivataloskodás. Az a feladat, hogy érdeklődj: ha ezt megtetted, teljesítetted a feladatot.
2014. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 30. 22:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha csak a stílus rossz, azért hány pont levonásra számíthatok? Erre nem kaptam konkrét választ, és nem is találok róla infót.
2014. jún. 1. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Az A feladatnál nem értékelési szempont a stílus. Csak a feladat teljesítése és az érthetőség. Ha nagyon szigorú a tanár, akkor esetleg egyet levon a feladat teljesítéséből. De napokon belül úgyis megtudod.
2014. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, harmadikán betekintés, csak szeretnék előre informálódni. :)
2014. jún. 1. 20:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Most tényleg hivatalosat írtál?

Majd írd meg, kaptál-e ért pontot

2015. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát elég sokat levonnak majd sajnos
2015. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!